Okunma

ABD ve Çin arasında anlaşma sağlandı!


15 Ocak 2020 Çarşamba 23:30
ABD ve Çin arasında anlaşma sağlandı!

Özellikle mobil cihaz ve telekominikasyon piyasasındaki rekabet nedeniyle iki ülke arasında anlaşmazlık oluşmuştu. Bugün Beyaz Saray’da ABD ve Çin birinci faz ticaret anlaşması için bir araya geldi.

ABD ve Çin arasında tarihi anlaşma imzalandı

Uzun süredir iki ülke arasında ticaret konusunda gerginlik artmaya devam ediyordu. 2018 yılında ABD’nin Çin menşeili ürünlere getirdiği ek vergi ile iki ülke arasındaki gerilim daha da artmıştı.

Bugün Beyaz Saray’da basın toplantısı düzenleyen Trump ve Çin Devlet Başkan Yardımcısı Liu He, birinci faz ticaret anlaşması imzaladıklarını açıkladı. Trump, basın açıklamasında anlaşmanın iki ülke için de tarihini önemi olduğunu vurguladı.

ABD ve Çin birinci faz ticaret anlaşması imzaladı

Basın kuruluşlarına açıklamada bulunan Trump, “Bugün iki ülke arasında tarihi bir anlaşmaya tanıklık ediyorsunuz. Yapılan anlaşma bu zamana dek imzalanan anlaşmalardan daha büyük ve önemli bir adım olacak. Yakında ben de Çin’i ziyaret edeceğim.” dedi.

İkinci faz anlaşma için de çalışmalara başladıklarını belirten ABD başkanı, üçüncü faz anlaşmayı şimdilik düşünmediklerini belirtti. Çin Devlet Başkan Yardımcısı Liu, anlaşmanın iki ülke için de önemini vurguladı. Anlaşma sayesinde iki ülkeyi de yeni bir dönemin beklediğinin altını çizden Liu, iş birliğinin devamlılığı için çalışmalara devam edeceklerini açıkladı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “ABD ve Çin arasında anlaşma sağlandı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Anlaşilan Trump’ın atarı Çin’den çok ABD bilişim şirketlerini etkiledi. Trump geri adım atmak zorunda kaldı.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ne oldu youtubede ki o dandik analistler. Su yutubedeki analistlere sakin inanmayin yok abd cokuyor yok savas cikacak yoj bilmem ne.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Huaweiyi rahat bırak naparsan yap

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Fotoğrafa baksana. Çinli adam Donald ile el sıkışmaktan ne kadar rahatsız. Zor işler

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ne oldu ABD nin doları isgormez oldu, dünyanın en büyük ticareti şuan cin Japonya güney Kore ve Tayland üzerinde dönüyor, cin orayı etkisi altina alınca telekomünikasyon ve elektronik için geri adim atıldı , iPhone ve birçok ABD şirketi cihazlar için gerekli parçaları halen bu ülkelerden tedarik ediyor, özellikle uçak ve helikopter ve de elektronik savar savaş malzemeleri hep BJ ülkelerin parçalarına mecbur. Geri adim atmasa isi olmayacak ve dolar giderek gücünü kaybedecek.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Acaba bu anlaşma Huawei’nin Google ile arasında olan gerginliğini azaltacak mı

" ABD ve Çin arasında anlaşma sağlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD ve Çin arasında anlaşma sağlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD ve Çin arasında anlaşma sağlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "