Okunma

ABD vize için sosyal medya hesaplarını inceleyecek!


30 Mart 2018 Cuma 15:00
ABD vize için sosyal medya hesaplarını inceleyecek!

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, ABD vize şartlarında değişikliğe gitti. Yeni karara göre ABD vizesi sosyal medya aktivitelerinize göre de şekillenecek gibi duruyor. Bu durum, göçmen olan ya da olmayan herkes için kullanılabilir hale gelecek.

Vize başvurusu yapan kişilerin, yetkili birimlere son beş yıl içerisinden hangi sosyal medyayı kullandıklarını, hesap bilgilerini, e-posta adresini ve telefon numarasını bildirmesi gerekecek.

ABD vizesi sosyal medya hesaplarınıza da bağlı!

Bu önlem, geçtiğimiz günlerde de gündeme gelmişti ve yalnızca dikkat gerektiren vize başvuruları için talep edilmişti. Bu kural değişikliği ile birlikte bireyler, tüm bilgilerini vize başvuruları için bildirmesi gerekecek.

ABD vize

Tabii, bu yeni gelecek kuralla birlikte, bir takım istisnalar da olabilir. Bu istisnalar, diplomatik ve resmi vizeler için olacak gibi duruyor.

Ek olarak geçen yıl, İç Güvenlik Bakanlığı, sosyal medya bilgilerinin göçmenlerin resmi kayıtlarına dahil edilmesine izin veren yeni bir kural getirdi. Ayrıca bu değişiklikler, Trump öncesine dayanıyor.

Önerilen değişiklikler, göçmenlerin seyahatleri ile ilgili olarak, başka bir ülkeden sınır dışı edilip edilmedikleri ya da başka bir ülkeden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmadığı ve akrabalarından herhangi birinin suç faaliyetinin olup olmadığı gibi soruları da içeriyor. Bu kararla birlikte, yaklaşık olarak 15 Milyon kişi etkilenecek gibi duruyor.

::Hangi sosyal medya hesaplarını kullanıyorsunuz?
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ABD vize için sosyal medya hesaplarını inceleyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD vize için sosyal medya hesaplarını inceleyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD vize için sosyal medya hesaplarını inceleyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "