ABD’de yaşayan Türk girişimciden vize çıkışı


25 Haziran 2020 Perşembe 10:06
ABD’de yaşayan Türk girişimciden vize çıkışı

ABD’de yaşayan Türk girişimciden vize çıkışı geldi. Adından söz ettiren firmalar kuran ve CEO görevini yürüten Eren Bali, ABD’de son günlerde gündem olan vize tartışmaları hakkında bir tweet serisi hazırladı. Açıklamasında, göçmen çalışanlara verilmemesi kararlaştırılan vize sistemini eleştirdi.

Eren Bali, Udemy isimli çevrim içi eğitim platformunu kurmuş ve CEO’luğunu yapmıştı. Bali, halihazırda Carbon Health isimli firmada kurucu CEO olarak görevine devam ediyor. Aynı zamanda Udemy’de de çalışmasını sürdürüyor.

Türk girişimciden vize çıkışı

Ünlü girişimlere ev sahipliği yapan ABD, yeni aldığı kararla göçmen işçi ve girişimcileri memnun etmedi. Çünkü karara göre H1, L ve J vize tipine sahip olup ABD’de yaşayanların vizeleri, yenilenmeyecek. H1 vizesi özel mesleği olan kişilere, L vizesi ülke içi personel transferinde ve J vizesi değişim ile staj programlarına verilen bir vize tipi. J vizesi göçmen statüsünde de yer almıyor.

Eren Bali de H1B vizesi aldığı süreci anlatarak, ilk olarak kabul edilmediğini, 2009 krizinden sonra alınan ek kabullerle vizesini aldığını belirtti. Bunun ardından Udemy isimli girişimine ABD’de devam eden Bali, bugün Corbon Health firmasında ABD’li ve yabancı 350 civarında işçinin çalıştığını söyledi. Ayrıca Udemy için aldığı destekle birlikte geliştirmelere başladığını, bugün Udemy’nin 2 milyar dolar değere yaklaştığını belirtti.

türk girişimciden vize çıkışı

Türk girişimciden vize çıkışı haberine konu olan Bali, 100 civarında çalışanı istihdam etmesine rağmen Yeşil Kart alamadığını belirtti. ABD Başkanı Donald Trump’ın, başkan olmasından önce, 2015 yılında kalıcı ikametgah izni alabildiğini belirtti.

Şimdi de ABD’de yaşanan corona virüs salgını sonrasında işsiz kalan 40 milyon kişi sorunun, 85 bin H1 başvurusunu kabul etmemekle düzelemeyeceğini belirtti. Ekonomiyi zenginleştiren göçmen işçilere haksızlık edildiğini belirtti.

Eren Bali’nin paylaştığı tweetlere de göz atabilirsiniz.




yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “ABD’de yaşayan Türk girişimciden vize çıkışı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  istikamet İngiltere marj marj.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Adamlar ülkelerinde istemiyor işte. Neresini anlamıyorsunuz ki. Türkiye Türklerindir dediğimiz zaman ırkçı oluyoruz. Amerikalı yapınca oluyor ama.

" ABD’de yaşayan Türk girişimciden vize çıkışı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’de yaşayan Türk girişimciden vize çıkışı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’de yaşayan Türk girişimciden vize çıkışı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 2. 2 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 3. 3 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 4. 4 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 5. 5 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 6. 6 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 7. 7 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 8. 8 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 9. 9 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 10. 10 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?