Okunma

ABD’de En Sevilen İş Tabletleri


29 Ağustos 2014 Cuma 22:30
ABD’de En Sevilen İş Tabletleri

ABD’nin saygın teknoloji sitelerinden biri tarafından sonuçları yayınlanan araştırmaya göre iş + evde, birlikte kullanımda kullanıcı memnuniyeti en yüksek marka Microsoft seçildi. Windows 8 ve 8.1 tabletleri ile 9 üzerinden 8.9 alarak ilk sırada yer almayı başardı.

İş odaklı kullanımın önemli bir parametre sayıldığı araştırmada Microsoft’un yüksek kullanıcı memnuniyeti ile karşılanması, MS Office uygulamalarının entegre olarak sunulması ile ilişkilendirilebilir. Microsoft’un tabletlerini takip eden marka ise Dell. Yine Windows 8/8.1 ile gelen Dell tabletler de 9/8.5’lik oldukça başarılı bir kullanıcı memnuniyetine ulaştı.

14-08/30/438736-business-choice-tablets.jpgAndroid işletim sistemi Google ve Samsung tabletler, aynı skorla, 8.2 ile Dell’i izlerken iOS işletim sistemli Apple iPad modelleri, 9 üzerinden 8 gibi bir skorla araştırmayı tamamladı. Android’li Asus tabletler listede 6. sırada yer aldı. Asus tabletlerin kullanıcı memnuniyeti odaklı puanları 9 üzerinden 7.3.

İş dünyasının tablet kullanım alışkanlıklarında ABD ekseninde Windows işletim sistemli cihazların tercih edildiği görülüyor. Google, Samsung, Apple gibi teknoloji devleri de pazarda önemli bir kullanıcı memnuniyeti sağlamış görünüyorlar. 

:: Sonuçları nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “ABD’de En Sevilen İş Tabletleri”

 1. AhmetYasir dedi ki:

  iPad nasýl o kadar puaný almýþ anlamadým enayi olmayalým diye vermiþler galiba

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Windows tabletim var. Gerçekten iş amaçlı kullanım için aldım. Ancak almamdaki gerçek neden çok ucuz olmasıydı. Yalnız iş için yine kullanamıyorum. Ekran çok küçük geliyor. Ofis programının içinde ücretsiz gelmesi beni cezbetti. Windows 8.1 olduğu için almaya karar verdim. İnternet sitemi güncelleyebiliyor, basit word düzenlemesi yapabiliyorum. Hatta basit pdf düzenleyebiliyorum. Ancak şu anda olsa Samsung note tablet alırdım.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ipad küçük çocukların oyun oynamasına yarıyor. surface ise yeni nesil notebook.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Surface tabletler birinci sırayı hak ediyor. Daha iyi satış politikası uygulasalar daha çok kişiye ulaşabilirler. Mesela bu fiyatlara klavyesi içinde satsalar daha uygun olur. Bir de Nokia satış ağıyla daha çok ülkeye daha çok satış noktasıyla ulaşmaları mümkün.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  hayırdır ne yanlışın gördün de 5bile verilmez yazdın

 6. SDN Okuru dedi ki:

  İpad tablette androidten daha iyi surfaceler bildiğin bilgisayar yani rakipsiz ama windows rt li tabletler için Windows 9 ve Windows Phone 9 u bekleyin ipad in duşuşunu gorun Windows Phone un yukselişini

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İş için windows kullanıcaklar tabii oyuncak almıyorlar sonuçta

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Galaxy S5 = Yara bandı Galaxy tab s= yakı

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung tabletlerde telefondan farksız kullandıkça kasıyor.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bize ne pardon?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung tabletleri cok guzel

 12. SDN Okuru dedi ki:

  herkesin 30 ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Dell ve MS daha kurumsal markalar

 14. SDN Okuru dedi ki:

  puanlar taraflı verilmiş… iPad 5 puan bile alamaz…

" ABD’de En Sevilen İş Tabletleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’de En Sevilen İş Tabletleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’de En Sevilen İş Tabletleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "