Okunma

ABD’de Kaç Kişi Akıllı Telefon Kullanıyor?


07 Mart 2012 Çarşamba 13:10
ABD’de Kaç Kişi Akıllı Telefon Kullanıyor?

Akıllı telefon kullanımı gün geçtikçe artıyor. Artan akıllı telefon kullanımı özellikle gelirin yüksek olduğu ülkelerde daha fazla gözleniyor.

Pek çok teknoloji şirketine ev sahipliği yapan Amerika Birleşik Devletleri‘nde yapılan araştırmaya göre, akıllı telefon kullananların sayısı, Türkiye nüfusunu epey geride bırakıyor.

100 milyonu aşan akıllı telefon kullanıcısının olduğu ABD’de, bu telefonların %48.6‘sı Android tabanlı. Yani ABD’de, 50 milyon civarı Android akıllı telefon kullanıcısı bulunuyor.  Amerika‘daki diğer büyük oyuncular ise %29,5 ile iOS ve %15,2 ile BlackBerry oldu.

ABD’de toplam 234 milyon kişi cep telefonu kullanıyor. Bu kişiler arasından 101.3 milyonu ise akıllı telefon kullanıcısı. Dünyadaki akıllı telefon çılgınlığı bakalım hangi boyutlara çıkacak?

:: Akıllı telefon kullanıcılarının artışı hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “ABD’de Kaç Kişi Akıllı Telefon Kullanıyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  anladığım kadarı ile amerikada türkiyeden daha az gösteriş
  meraklısı daha çok hesabını bilen androidden anlayan insan varmış.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Leatherman Mut marka çakıyı yanınıza alın,bakalım hangisi yanınızda olmadan evden ayrılabliyorsunuz
  *****

 3. SDN Okuru dedi ki:

  modern teknoloji hepimizi etkiliyor..hayatlarımızı değiştiriyor…tıpkı ateşin keşfinden sonra beslenme diyetininde değişmesi gibi..bugünkü halimize geldik….yarında durup geriye baktığımızda da bugün ki hallerimize şaşıracagız..değişim devam ediyor..teknoloji aşırı ve yanlış kullanılmamalı..ama ateşde kaç defa silah olarak kullanıldıki..yoksa kullanılmadımı? sonuçta bizler insanız öyle değil mi? :)))

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Özellikle akıllı telefon insanların boş vaktini en çok vakit harcadığı alet oldu. Böylece telefonun insan üzerindeki olumsuz etkisi de hızla arttı. Telefon üreticilerinin “telefon zararsızdır” açıklamalarına artık ilmi çevreler sert cevaplar vermey başladı (tam da telefon çılgınlığına denk geldi !) ve yakında sigara paketlerinin üzerindekine benzer ibareler henüz telefonlara da yazılmaya başlar. Özellikle gençler ve çocuklar ciddi risk altında. Zira genetik bozulma nesiller boyu sürüyor ve zarar sanıldığından çok daha fazla. En yetkili ilmi araştırmalarda 0.1sar/kw değerde 2 saat elektromanyetik alana bırakılan deneklerde 50saat sonra bile (vucudun gerekli tamir-toparlanma süresi) beyin sapı ve merkezindeki dna’larda yoğun kalıcı hasarlar tespit edildi. SDN’den bu konuda yazmasını rica ediyorum. Saygılar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  6,7side diğerleridir

 6. SDN Okuru dedi ki:

  %6.8’de diğerleridir 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  nerd para orda ………….

 8. uguroldeniz dedi ki:

  Türkiye’de rakam kaç?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’de kaç kişi kullanıyor acaba?

" ABD’de Kaç Kişi Akıllı Telefon Kullanıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’de Kaç Kişi Akıllı Telefon Kullanıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’de Kaç Kişi Akıllı Telefon Kullanıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "