Okunma

ABD’de Uçuş Görevlilerine iPhone!


10 Aralık 2014 Çarşamba 23:59
ABD’de Uçuş Görevlilerine iPhone!

Geleceğin uçak kabinleri için hedeflerden biri de kağıdın yerini dijital içeriklerin, hizmetlerin alması. Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden United Airlines, bu yönde çok önemli bir adım atarak, uçuşlardaki personellerine dağıtılmak üzere 26 bin adet iPhone 6 Plus alınacağını açıkladı.

Uçuş görevlilileri 5.5 inçlik phablet modeli iPhone 6 Plus kullanacak ve bu sayede birçok işlemi akıllı cihazları üzerinden gerçekleştirebilecekler. Örneğin uçuşlara dair bildirimler personele hızlıca iletilebilecek. Ayrıca uçak kabininde yaşanacak sorunların akıllı telefonda görülmesi, iletişimin hızlanması, genel itibarıyla süreçlerin hızlıca işlemesi, e-posta ve diğer etkileşim kanallarının kullanılması gibi konular da iPhone üzerinden yapılabilecekler arasında.

14-12/11/united_airlines_777_n777ua.jpg

Personel odaklı işlemlerin yanı sıra Apple Pay ile uçuş sırasındaki alışverişlerin gerçekleştirilmesi de iPhone 6 Plus kullanılarak yapılacak. Böylelikle uçuş sırasında para alışverişinin yerini, Apple Pay alacak ve işlemler hem daha hızlı hem de daha konforlu şekilde gerçekleştirilecek. United Airlines adına müşteri odaklı önemli bir adım olarak nitelendirilen gelişmenin sonraki aşamalarında, uçuşlarla ilgili özel uygulamaların yayınlanması gündemde.

Konuyla ilgili olarak United Airlines Kıdemli Başkan Yardımcısı Sam Risoli, bu yatırımı yaptıkları için heyecanlı olduklarını, atılan adımın hem değerli iş bilgilerinin uçuş personelleri ile paylaşımı hem de müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına önem taşıdığını belirtti. Ayrıca süreci, ‘kağıtsız uçuş ve uçaklar oluşturmak için atılan doğru bir adım’ olarak tanımladı.

:: Uçuşlarda ödemeleri iPhone’unuzla yapmak ister miydiniz? 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “ABD’de Uçuş Görevlilerine iPhone!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  iphone’u sadece hava atmak için kullanıyorlar sanan var yazık vallahidaha İphone kullanmayanlar verimliligini nerden bilsin ki. 200tllik android telefon iphonedan daha mı iyi veya 2000tllik android. Androide altın semer vursan gene aynıdır. Tek degisen sey markası

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bize uçakta tel açmayın diyiyorlar bunlar nasıl uçuştayken açıyorlar ?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  BMW de 57.000 Lumia aldi n’olmus

 4. SDN Okuru dedi ki:

  androidin nesi doğru ki onu seçsinler. Aman kasmasın, aman virüs girmesin diye herkes diken üzerinde. Akıllı bir seçim bence.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  1lk3 kendi üretiyor derken

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Maksat böylesine verimlilik ise seçim android olmalı. İphone dan elde edebileceginiz verimlilik 0a yakın. Elde edebileceginiz tek şey havası.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten öyle

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Windows Phone için minecraft çıktı

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar kendi üretiyor tabi ki verecekler!

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Apple farkı.

" ABD’de Uçuş Görevlilerine iPhone! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’de Uçuş Görevlilerine iPhone! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’de Uçuş Görevlilerine iPhone! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "