Okunma

ABD’lilerin Yüzde 30’u İnternetsiz


19 Mart 2012 Pazartesi 13:30
ABD’lilerin Yüzde 30’u İnternetsiz

ABD, köklü teknoloji firmalarıyla ve başarılı internet altyapısı ile birçok teknoloji meraklısının kıskanabileceği özelliklere sahip bir ülke. Ancak ABD’lilerin %30’u internetin hiçbir işlerine yaramadığı konusunda ve internet kullanmamakta kararlı görünüyor.

Ulusal Ticari Telekomünikasyon Departmanı ve Bilişim Kurulu tarafından yapılan açıklama, 304 milyon ABD’liden 91.2 milyonunun e-mail kullanmadığını ortaya koydu.

  

Araştırma sonuçlarına göre %37.8’lik bir kesime tekabül eden 91 milyona yakın Amerikalı, genişbant internet bağlantısına ihtiyaç duymadıklarını dile getirdi.

İnternet, sunduğu eğlencenin yanısıra çağımız için bir gereklilik. Bilgiye en kolay ulaşma yöntemlerinden birisinin olmasının dışında birçok işe ve okula sadece internet üzerinden başvuru yapılabilen ABD’de bu kadar çok internetten uzak insan olması düşündürücü. İster istemez ülkemizdeki oranları da merak ediyoruz. Umarız yakın zamanda Türkiye için de benzer bir araştırma gerçekleştirilir.

:: Sizce Türk halkının yüzde kaçı internetsiz yaşıyordur?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “ABD’lilerin Yüzde 30’u İnternetsiz”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Darken haklı beyler ve hanfendiler

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Abd’nin o kadar gelişmiş bir altyapısı varki bir çok bölgesinde geniş bant internet yok halen dial-up kullanılıyor mesela dell inspiron n5110 laptop kullanıyorum driverlarını indirirken birşey farkettim dial-up driver desteği var araştırdım meğer abd’nin bazı eyaletlerinde laptop dial modemli satılıyormuş avrupada ise kesinlikle bu model yok sizce şaşırtıcı değilmı?

 3. spybot dedi ki:

  Bıkmışlardır artık adamlar.

 4. DarKeN dedi ki:

  Yalnız şunun altını çizmek gerekiyor. Ellerinde imkan olup kullanmamayı tercih etmekle kullanmak isteyip de imkansızlıktan ya da pahalılıktan kullanamamak farklı şeyler. Amerika ve Türkiye arasındaki fark. Umarım anlaşılıyorumdur.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  o kadarda olsun. Türkiye’nin yarısından fazlası kullanmıyoda noluyor ??

 6. aslanx dedi ki:

  Arkadaşlar
  ***** teknoloji olarak bizden çok ilerde olmasına rağmen, internet kullanımının üç kişiden birisinin kullanmamasına şaşırdım doğrusu. İlginç.

 7. eterno dedi ki:

  Biz de var da n’oluyor, bir torrent basıyorsun 2 günde ancak bir tane film iniyor.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  türkiyede internetsiz ev anca yaşlı evlerinden bazılarıdır heralde:) sokaktaki çöp toplayan adamın bile cebinde cep telefonu varken 15tl verip netmi kullanamıycak 🙂 tabi gecekonduları saymıyorum 🙂

 9. SDN Okuru dedi ki:

  O 7 istese de bağlatamaz zaten, adamların 3te biri ya homeless ya hapiste…

" ABD’lilerin Yüzde 30’u İnternetsiz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’lilerin Yüzde 30’u İnternetsiz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’lilerin Yüzde 30’u İnternetsiz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "