Okunma

Google Bu Habere Çok Sevinecek


06 Mart 2009 Cuma 13:50
Google Bu Habere Çok Sevinecek

ABD’nin yeni CIO’su (teknolojiden sorumlu üst düzey yetkilisi) olarak nitelendirebileceğimiz isim Washington’ın içinden biri. Şehrin teknoloji yatırımlarından sorumlu isim Vivek Kundra, artık ABD’nin teknoloji yönetimiyle ilgili alacağı kararlarda söz sahibi.


ABD’nin teknoloji yönetimi artık mikrofonun başındaki bu adama emanet.

Washington D.C.’den transfer(!) edilen Kundra, geçmişte Google ile birlikte yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmişti. Washington D.C.’deki 38 bin çalışan, Kundra’nın yaptığı anlaşmayla Google servislerini kullanmaya başlamış, 500 bin dolarlık bu anlaşma sonrası çalışanlar iletişim için Gmail’i kullanmaya başlarken Microsoft Office yerine de Google Docs‘u tercih etmişti. Hindistan doğumlu Kundra 11 yaşından beri ABD’de yaşıyor.

:: Türkiye’nin teknoloji yönetimi sizce kime emanet edilmeli?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Bu Habere Çok Sevinecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Birden Vivek Kundura okudum iyi mi 🙂

" Google Bu Habere Çok Sevinecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Bu Habere Çok Sevinecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Bu Habere Çok Sevinecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "