AcademyTech En Üst Ligde


30 Eylül 2010 Perşembe 13:49
AcademyTech En Üst Ligde

AcademyTech, müşterilerine en yüksek seviyede eğitim ve çözüm sunacak eğitmen kadrosunu yetiştirmek için gereken yatırımı yaparak, dünyanın en yaygın ağ teknolojileri eğitim sistemi olan Cisco eğitimleri konusunda en üst seviye olan Cisco Learning Solution Partner (CLSP) olma hakkını kazandı.

AcademyTech, 11 yıllık yoğun çalışmanın karşılığı olan bu başarıyı, düzenlediği basın toplantısının ardından bilgi teknolojisi sektörünün önde gelen firmalarının temsilcileri ile birlikte Kuruçeşme Sortie‘de gerçekleşen partide kutladı.

Profesyonel Sertifikalara Hazırlıyor

Dünyanın en önemli ağ teknolojileri eğitim programı olan Cisco Learning, dünya genelinde özel eğitim kurumları tarafından ağ teknolojisi konusunda uzmanlaşmak isteyen kişilere uygulanıyor.

Bu eğitim şirketleri Cisco tarafından sağlanan içerik ve deneyime dayanarak en yeni teknolojiler hakkında eğitim düzenliyor ve BT uzmanlarını da profesyonel sertifikalara hazırlıyor.

 

 

Cisco eğitimleri üç farklı kategorideki eğitim kurumu tarafından veriliyor. Learning Partner Associate (LPA), Cisco eğitimleri konusunda en temel eğitimleri veren kuruluşlar.

Cisco Learning Partner (CLP) seviyesindeki firmalar ise daha uzmanlık isteyen eğitimleri vermeye yetkin. CLSP‘ler ise sertifikalı kadro ve müfredat konusunda en yüksek gereklilikleri karşılayacak ve kendi sertifikalı eğitmenleri ile kendi eğitimlerini yaratacak, düzenleyecek ve sunacak kapasitede.

Sonraki sayfa: AcadmyTech ne dedi? – VİDEO

VİDEO – AcademyTech Ne Dedi?

AcademyTech’in başarısının çok temel ve basit bir olguya dayandığını söyleyen AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, “Kurulduğumuz günden beri, yani 11 yıldan uzun bir süredir hep daha iyisini başarmak ve eğitim verdiğimiz kişilerin memuniyetlerini artırmak için uğraşıyoruz. Bu başarı sadece ve sadece çok çalışmanın ve Türk insanının yapabileceklerine inanmanın sonucudur. Biz pazardaki oyunculardan farklılaşmak ve özellikle kurumsal pazarda en çok ihtiyaç duyulan ağ teknolojileri eğitimleri konusuna odaklandık. Bunun sayesinde önce CLP olduk, şimdi de CLSP” dedi.

CLSP olmalarının kendilerine yüklediği sorumluluğun da farkında olduğunu ifade eden Yıldız, Cisco teknolojileri hakkındaki bilgi birikimi ve deneyimleri hem diğer eğitim firmaları hem de bilgi teknolojileri pazarında çözüm üreten firmalarla paylaşmaya hazır olduklarını belirtti.

Özcan Yıldız, AcademyTech‘in Cisco ağ teknolojileri eğitimleri konusunda geldikleri seviyeyi anlatırken, bir yıldır yürürlükte olan en üst seviye Cisco sertifikasyon programının yeni versiyonu olan CCIE R&S 4.0 sertifikasını Türkiye’de alan beş kişinin de AcademyTech kadrosu ya da öğrencilerinden olmalarını örnek gösterdi.

Sonraki sayfa: Cisco ne dedi? – VİDEO

VİDEO – Cisco Ne Dedi?

AcademyTech‘in Cisco‘nun önde gelen eğitim iş ortaklarından biri olmasını mutlulukla karşıladıklarını belirten Cisco Türkiye Genel Müdürü Ümit Cinali, “Ağ ekonomisinin giderek yaygınlaştığı günümüzde, Cisco’nun ana faaliyet alanı olan ağlar tüm kurumlarda iletişimin ve işbirliğinin merkezinde yer alıyor. Türkiye telekomünikasyon ve ağ teknolojileri pazarı çok dinamik bir pazar ve altyapısında hep en yeni teknolojileri kullanmak istiyor. Böyle durumlarda sistemlerin kurulumu için iş ortaklarımızın personelinin yetiştirilmesi ve müşteri ekibine eğitim verilmesi gerekiyor. Artık Türkiye’de bir CLSP var ve ihtiyaç duyulan tüm bu eğitimleri iş ortaklarımıza ve müşteri ekiplerine sağlayabilir” şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan Cisco Learning Partner Kanal Müdürü Helena Polakova da Türkiye bilgi teknolojileri eğitimi pazarının hızlı bir büyüme içinde olduğunu ve AcademyTech’in CLSP olarak atanmasının bu gelişimin bir sonucu olduğunu söyledi.


Cisco Learning Partner Yapısı

AcademyTech‘in CLSP spesifikasyonlarının tamamını karşılayacak kadro, deneyim ve uzmanlığa sahip olduğunu, bu yeterliliği Avrupa’da sadece 4, dünya genelinde ise 41 eğitim kurumu tamamladığını ve bu kurumların şubeleriyle birlikte üst seviye Cisco eğitimleri ağının giderek yaygınlaştığını belirten Polakova, bir CLSP olarak AcademyTech‘in her türlü Cisco eğitimini resmi olarak vermeye ve ihtiyaçlar doğrultusunda kendi eğitim içeriğini oluşturmaya yetkili olduğunu söyledi.

:: Bu gelişmeyi nasıl karşıladınız?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “AcademyTech En Üst Ligde”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  helal olsun özcan abi sana allah seninle olsun inşallah daha güzel yerlere ulaşabilirsin keşke bende sizinle olsam da başarılarını yanında görsem ellerinden öpüyorum…

" AcademyTech En Üst Ligde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AcademyTech En Üst Ligde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AcademyTech En Üst Ligde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!