Okunma

Açamadığınız CD veya DVD Kalmasın


14 Nisan 2009 Salı 11:13
Açamadığınız CD veya DVD Kalmasın

CD veya DVD olsun, fark etmez, kullanıcıların optik medya kullanım alışkanlığı asla bitmiyor. Bunun yanında, optik medyalar kendilerini sürekli geliştirerek daha yüksek kapasitelere erişiyor. HD DVD’yle kapışan Blu-ray de artık bu kervana katılmış durumda. Peki bütün bu optik medyalara ve bunlardan oluşturulmuş imajlaranasıl hükmedersiniz? İnternetten indirdiğiniz imajları nasıl açarsınız? Bütün cevaplar bu yazılımlarda.

DaemonTools

En popüler sanal sürücü yazılımlarından birisi olan DaemonTools, birçok kopya koruma teknolojisi emülasyonuyla birlikte dört taneye kadar sanal sürücü oluşturmanıza izin veriyor. Kuruluma başladıktan hemen sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyebilir. 32 ve 64 bit işletim sistemlerinde sorunsuz çalışıyor.


Yazılımı İndirmek İçin Tıklayın

PowerISO

İnernetten indirdiğiniz DAA uzantılı dosyaları açabilen PowerISO içinde gelişmiş CD ve DVD görüntüsü araçları barındırıyor. Deneme sürümünü bir süreden sonra kayıtlı kullanıma terfi ettirmeniz gerekiyor.


Yazılımı İndirmek İçin Tıklayın

Alcohol 120%

CD veya DVD’lerinizin yedeklerini almak ve aldığınız imajları daha sonra sanal sürücüler yardımıyla kopya koruma teknolojilerinden arındırılmış şekilde kullanmak istiyorsanız, Alcohol 120% bulabileceğiniz en yetenekli yazılımlardan bir tanesi.


Yazılımı İndirmek İçin Tıklayın

ISO Buster

CD ve DVD görüntülerini açmak için kullanılacak bir yazılım olan ISO Buster, aynı zamanda hasarlı disklerden veri de kurtarabiliyor. Elbette kurtarma özelliği için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekiyor.


Yazılımı İndirmek İçin Tıklayın

Clone DVD

Adından da anlaşılacağı gibi özellikle bir DVD’nin birebir kopyasını yapmak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir yazılım olan Clone DVD, isterseniz DVD’deki filmi, video oynatıcınıza göre biçimlendirebiliyor.

 


Yazılımı İndirmek İçin Tıklayın

 

7-Zip

Sıkıştırma yazılımının burada ne işi var demeyin. 7Zip, ne olduğu bilinmeyen dosyaları açmak konusunda oldukça yetenekli. Sağ tıklayın ve burada aç, deyin. Hayatınızı kolaylaştırmak için birebir. Bu yazılımı diğer arşivleri yönetmekte de kullanabilirsiniz. RAR olarak sıkıştırmasa da Zip ve çok iyi sıkıştırabilen bir biçim olan 7-Zip arşivleri yaratabiliyorsunuz.


Yazılımı İndirmek İçin Tıklayın

Nero

İçinde birçok araçla gelen Nero, özellikle her türlü optik medyaya yazdırabilmesiyle ünlü bir yazılım. Nero aynı zamanda disk imajları da oluşturabilen bir imaj yazıcısına da sahip. Zaten Nero’nun yazamadığı medya yapamadığı iş yok.

 


Yazılımı İndirmek İçin Tıklayın

 

:: Sizin eklemek istediğiniz yazılımlar varsa SDN forumlarında paylaşın!
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Açamadığınız CD veya DVD Kalmasın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    en kullanışlısı poweriso

" Açamadığınız CD veya DVD Kalmasın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Açamadığınız CD veya DVD Kalmasın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Açamadığınız CD veya DVD Kalmasın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "