Okunma

Acer: Windows RT’nin Değeri Yok!


06 Mayıs 2013 Pazartesi 04:30
Acer: Windows RT’nin Değeri Yok!

New York‘da Cuma günü gerçekleşen ürün tanıtım etkinliğinde PCWorld‘e konuşan Acer Başkanı Jim Wong, Windows RT 8.1 çıkana kadar bu işletimine sahip bir tablet üretmeyeceklerini açıkladı.

Geçerli Windows RT sürümünün hiçbir değeri olmadığını ifade eden Wong, 2. çeyrekte Windows tablet üretme planlarının bulunduğunu ancak şimdilik bu planları rafa kaldırdıklarını belirtti.

Çok yönlü ürünler arayan kullanıcıların hala var olduğunu açıklayan Jim Wong, dengeyi kurmaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Microsoft‘un Surface ile tablet pazarına doğrudan girmesine yönelik eleştirilerini yineleyen Acer Başkanı, pazarın Windows 8 için zorlu bir başlangıçtan sonra istikar bulduğunu ifade edip, başlangıcın ideal olmadığını, Surface‘in dikkat dağınıklığı yarattığını da sözlerine ekledi.

Acer‘in Windows RT konusundaki tutumunda, RT tablet satışlarındaki kötü gidişin etkili olduğu düşünülüyor. 2013 yılı ilk çeyreğinde Windows RT‘nin pazar payı sadece yüzde 0.4 olarak tahmin ediliyor.

Buna rağmen Acer, Windows RT‘ye kapıları tamamen kapatmış değil. Önümüzdeki dönemde, 8.1 sürümü ile Acer’dan Windows RT tabletler geleceği düşünülüyor.

:: Acer Başkanı’nın Windows RT hakkındaki görüşlerine katılıyor musunuz?


 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Acer: Windows RT’nin Değeri Yok!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  06.05.2013 16:05
  Windows tablet pazarını görüp rekabetçi ürün çıkartma telaşına girdi diye üreticiler ürünlerini windowsun hayallerine ve gerçekleşme olasılığı meçhul beklentilerine göre şekillendirecek değil ya
  Üretici herşeye bir bedel öder ürünü üretir ama markete giren ürünlerin tercih edilebilirliğinin hiçbir garantisi yoktur beklentiler gerçekleşmediği durumlarda da zararı ms tazmin etmez üretici her zaman kaderi ile baş başadır. Kim donanım işine girerse girsin yazılımcı firmaların donanım işine giriyor olması donanım üreticilerini ne kadar korkuturki bir dünya rakip var zaten ve bu rekabette ayrıcalıklı olmalarını sağlayan tek şey yüksek üretim adetleri için düşürttüğü maliyetlerdir. Acer ve bazı uzak doğu üreticilerinin maliyetleri Amerikalı üreticilerden düşük ve komponent tercihleride orta ve düşük kaliteli ürünlerden oluştuğu için düşük maliyette ürün hazırlatarak rekabetçiliklerini koruyorlar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bence de çöp RT…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Taman anlarımım ki Windows rt ve 8 beğenmedin. Microsoft donanım üreticilerinden destek istedi dokunmatik ekranlı modeller çıkarın diye .Üreticiler ne yaptı göstermelik bir model çıkardı çıkarmadı. Microsoft Surface çıkardı. Surface bir tehdit aracı madem istediğimiz modeli yapmıyorsun destek vermiyorsun o zaman bizde donanım işine gireriz demek. Acer sucu birine atması gerekiyor oda Windows oluyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ms severim windows 8 hayranıyım ama windows rt bence hata ***** tamam ios ve androide karşı bi girişimdi fakat sen geridesin bu yüzden windows 8 ile artı kazanman lazımdı tablet pazarında sadece windows 8 olmalıydı en başında

 5. SDN Okuru dedi ki:

  kardeşim o zaman sen de RT’siz olanlardan çıkar.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kişi öyle oturduğu yerden ahkam kesen cahil bir bebe değil değeri olmadığını iddia ediyorsa son kullanıcıya en çok notebook üreten üretici olan en rekabetçi ürünlerle tüketici pazarında var olmaya çalışan bu firmanın sözlerine değer vermeliyiz eğer ms’dan alınan bunca desteğe rağmen RT’nin bir değeri olmadığını söyleyecek kadar bıçak kemiğe dayanmışsa sorun büyüktür.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  çok dogru bir düşnce

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Doğru demiş oda android kullanıyor sanırım.

" Acer: Windows RT’nin Değeri Yok! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Acer: Windows RT’nin Değeri Yok! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Acer: Windows RT’nin Değeri Yok! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "