Acer ile Gateway Tamam! Sıradaki…


28 Ağustos 2007 Salı 13:00
ABONE OL
Acer ile Gateway Tamam! Sıradaki…
Gateway (kısaca Acer da diyebiliriz) şu anda bulunduğu konum itibarı ile ABD bilgisayar pazarında dördüncü sıradaki yerini koruyor. Oldukça büyük çapta bir satın alma işleminin ardından Acer, Lenovo’yu sollayarak 20 milyon sistem satışı ve 15 milyar dolarlık ciro ile dünyanın en büyük üçüncü bilgisayar firması oldu. Toplamda 710 milyon dolara mal olan alış verişte durumdan en karlı çıkan tarafın Acer olacağı rahatça tahmin edilebilir.

Buyrun Oturun, Ne İstemiştiniz?

Tabii başka satınalma ve ortaklık dedikoduları da her tarafta geziniyor. Yine gündeki oldukça meşgul eden Microsoft ve Yahoo arasında da görüşmelerin devam etmesi, büyük bir satın alma veya ortalık durumu söz konusu gibi duruyor. Belki hatırlarsınız aylar önce Microsoft bir de AOL ile flört etmişti, fakat herhangi bir sonuç ortaya çıkmamıştı. Microsoft’un şimdiki adımı ise oldukça büyük! Hatta belki de en büyük atılımlarından biri olabilir. Bunların hepsi Google’ın artık Microsoft ve Yahoo’yu rakip olarak görmemesi durumunun sonucu olacak ki, rakiplerine yetişebilmek için kolları fena halde sıvamışlar.

Daha Büyük Bir Microsoft İstemiştik!

Muhtemelen çok daha güçlü bir marka olan Microsoft, kendi ismi altında toplanacak şekilde yapacağı ayarlamalarla iki köklü firma bir bulmacanın iki ana parçası gibi birbirlerini tamamlayacağa benziyor. Arama motoru konusunda oldukça geri planda kalan Microsoft’un altyapısını Yahoo’nun motoru ile desteklediğinde yeni motor çok hızlı bir yükseliş yaşayacaktır. Microsoft tarafına bakarsak, son günlerdeki en önemli yatırımı ve yeni tasarladığı reklam altyapısı AdCenter’ı ile Yahoo’nun bu konuda bulunan eksik olan yanları ortadan kalkabilir. Uzun lafın kısası internet konusunda Microsoft’la Yahoo’yu toplarsak belki bir tane Google edebilir.

Sözün özü, Acer ve Gateway arasındaki satınalma hareketini devam ettirebilecek veya daha kârlı ortaklıklara yönlendirebilecek birçok çalışma daha bazen gizli bazen ise dünya basınının gözü önünde sürüyor. Şu kesin ki yazılım alanındaki ortaklıklar biraz daha korkutucu olabilir. Bizden söylemesi.

Yazan: Gürkan Demirok
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

acer notebook almayi dusunuyorum dogru mu karar vermisim :):):)

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

acer(aspire 9424) kullanıorum acayip memnunum. biraz ağır ama olsun 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

acer 5630 var okadarda ağır değil ayırca nekadar hafif olursa biçok özelliklerden okadar feragat ediliyo nekadar teferuat okadar arıza demektir
acerimle ben çok mutluyuz seviyeli bir ilişkimiz var
sev,yorum yaa ne yapiim…

" Acer ile Gateway Tamam! Sıradaki… konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Acer ile Gateway Tamam! Sıradaki… ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Acer ile Gateway Tamam! Sıradaki… ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi
  2. 2 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  3. 3 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  4. 4 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  5. 5 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  6. 6 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  7. 7 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  8. 8 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  9. 9 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!
  10. 10 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk