Okunma

Açık Akademi 55 Bin Öğrenciye Ulaştı


13 Mart 2012 Salı 09:30
Açık Akademi 55 Bin Öğrenciye Ulaştı

Microsoft Türkiye, uzun zamandır üzerinde titizlikle çalıştığı Açık Akademi projesi ile iki ay içinde toplamda 55 binden fazla kişiye eğitim verdi. Türkiye’nin ilk ve tek herkese açık, ücretsiz uygulama geliştirme yazılım okulu olan Açık Akademi, ülkemizin genç ve dinamik bilişim kullanıcılarını girişimci olmaya teşvik ediyor.

Hedef, 55 binin arasından en az 1 tane Bill Gates çıkarmak

Türkiye’nin uluslarası pazarlarda gelişme kaydedebilmesi ve bilgi toplumuna dönüşebilmesi için Açık Akademi’nin kapsamını geliştireceklerini belirten Tamer Özmen, “Uygulama geliştirme konusunda eğitim ya da kurs olanağı bulamayanları geleceğin mesleğine hazırladığımız bu dev kampüsümüzden dünyaya ülkemizde yetişen, girişimci Bill Gates’ler kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu vesile ile dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer alacağımıza da inanıyoruz. Sosyal medyayı hızlı tüketen bir toplum olmak yerine, sosyal medyayı kullanarak üreten gençler yetiştirmek ise öncelikli hedefimiz” dedi.

Cep telefonu ve internet kullanım rakamlarına göre dünyanın 6’ıncı büyük dijital toplumu olan Türkiye, sosyal medyayı en hızlı benimseyen ülkeler arasında da ilk sıralarda yer alıyor. Buna rağmen, Türkiye’nin Dünya Bilişim Pazarı’ndaki payı binde 8 ile sınırlı. Bu payı uygulama pazarında önemli bir miktarda artıracak olan gençler, Açık Akademi ile Microsoft’un milyonlara hitap eden platformlarına yönelik uygulama ve yazılım geliştirebilecek.

Bugüne kadar katıldıkları eğitim modüllerini tamamlayan 12,500 öğrenci katılım belgesi almaya hak kazandı. Açık Akademi’den mezun olan kullanıcılar geliştirdikleri uygulamaları Windows Phone, Windows 8 ve Windows Azure uygulamalarının yer aldığı Marketplace platformları üzerinden satabilme imkânı bulacak. Windows 8’in yakın zamanda tüketici ön sürümünü tanıtması, Açık Akademi’ye kayıtlı öğrenci sayısını daha fazla artıracağı öngörülüyor.

:: Açık Akademiye kayıt oldunuz mu?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Açık Akademi 55 Bin Öğrenciye Ulaştı”

 1. checkirge dedi ki:

  ben de devamsızlıktan kalacak öğrenciler arasındayım ilk zamanlar giriyordum bayağı ancak girmez oldum

 2. senininternetin dedi ki:
 3. way_be dedi ki:

  tam olarak neler yapıyoruz sitede yararı oluyor mu?

 4. dirent dedi ki:

  Duyduğumda bir heves ben de kayıt olmuştum ama henüz ikinci kere girmiş değilim ***** />
  Acaba benim gibi devamsızlıktan kalacak kaç öğrencileri vardır.

" Açık Akademi 55 Bin Öğrenciye Ulaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Açık Akademi 55 Bin Öğrenciye Ulaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Açık Akademi 55 Bin Öğrenciye Ulaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "