Okunma

Açık Kaynakçılar Microsoft’a Tepkili


30 Temmuz 2009 Perşembe 09:04
Açık Kaynakçılar Microsoft’a Tepkili

Microsoft, ücretsiz yazılımcıların hedefi haline geldi. İddiaya göre Microsoft, saldırgan tavrı dolayısıyla GNU‘ya (General Public License) zararda bulunuyor. Yeni Linux kernel projesi üzerinde çalışan yazıılmcılar, Microsoft’un patent anlaşmalarındaki saldırgan ve agresif tavrından dolayı kernel kodlarının 20.000 satırlık bölümünde sorunlarla karşılaştıklarını iddia etti.

Bu iddialar karşısında Microsoft‘un ne gibi açıklamalar yapacağı merak konusu. Büyük bir kesime göre firma, çizgilerinden şaşmayacaklar ve önümüzdeki günlerde daha ciddi suçlamalarla karşı karşıya kalacaklar.

:: Ücretsiz yazılımcılara destek arttırılmalı mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Açık Kaynakçılar Microsoft’a Tepkili konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Açık Kaynakçılar Microsoft’a Tepkili ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Açık Kaynakçılar Microsoft’a Tepkili ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "