Okunma

Açılışta İstediğiniz Uygulamalar Çalışsın


27 Şubat 2010 Cumartesi 20:38
Açılışta İstediğiniz Uygulamalar Çalışsın

Akıllı telefonunuzun özelliklerini tam anlamıyla kullanan bir kullanıcıysanız, muhakkak ki her gün etkin bir şekilde kullandığınız bazı yazılımlar vardır. Bu uygulamaların telefonunuz her açıldığında başlamasını ve hatta destekli yazılımlarda rutin haline gelen işlerin otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlayabilmeniz mümkün.

ExeMaster isimli yazılım, telefonu ilk başlattığınızda çalışmasını istediğiniz yazılımları konfigüre edebilmenize olanak tanıyor. Tek yapmanız gereken otomatik olarak çalışmasını istediğiniz üçüncü şahıs yazılımları veya sistem uygulamalarını seçmek ve başlatma listesine eklemek. Ancak otomatik başlatma özelliği bulunan uygulamaları yazılımın arayüzünden devre dışı bırakmak gibi bir özelliğin bulunmadığını da belirtelim.

Ayarlar Ve Uygulama Ekleme

Programın arayüzü oldukça sade tasarlanmış. Add application adımından listeye eklemek istediğiniz yazılımlara ulaşabileceğiniz ekrana erişebiliyorsunuz. Settings seçeneğindeyse düzenleyebileceğiniz spesifik bir ayar bulunmuyor. Buradan yazılımın iki farklı dil seçeneği (Rusça ve İngilizce) arasından seçim yapabiliyorsunuz.

Çalıştırma Seçenekleri

Add application adımına girdiğinizde karşılaştığınız ekran ise bu şekilde. Buradan Application seçeneğini kullanarak istediğiniz yazılımı seçebiliyorsunuz. Ayrıca programın başlangıçta açılması, arkaplanda çalışır hale getirilmesi gibi ayarlamalar da yapabiliyorsunuz.

Yazılımları Listeleme

İşlem atamak istediğiniz uygulamaları seçebileceğiniz ekran bu şekilde. Buradan hem sistem uygulamalarını hem de yüklediğiniz yazılımları görebiliyorsunuz. Ayrıca ekranın altına konumlandırılan küçük bir arama çubuğu erişmek istediğiniz uygulamayı kolayca bulabilmeniz açısından büyük kolaylık sağlıyor.

Tüm OS9 çekirdeğini taşıyan Symbianlı akıllı telefonlar ile uyumlu çalışan yazılımın deneme sürümüne burada yer alan sayfalardan erişebilirsiniz.

:: Yazılım hakkındaki sorularınız SDN Forumlarında sorun.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Açılışta İstediğiniz Uygulamalar Çalışsın”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Hepsinde. Sis uygulaması var. Apk yok. Akıllı telefonlar için bu uygulama var diye anlamıştım ☺

  2. __kadıköyRAP__ dedi ki:

    Ekran koruyucum için kullanabilirim bunu teşekkürler 🙂

" Açılışta İstediğiniz Uygulamalar Çalışsın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Açılışta İstediğiniz Uygulamalar Çalışsın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Açılışta İstediğiniz Uygulamalar Çalışsın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "