Okunma

ActiveX Saldırılarından Korunun


13 Şubat 2008 Çarşamba 22:00
ActiveX Saldırılarından Korunun
Son günlerde kötü niyetli kişiler Yahoo, Facebook ve MySpace web sitelerinde tespit edilen ActiveX denetimlerini Internet Explorer aracılığıyla kötüye kullanarak bu sitelere erişim sağlayan kullanıcıların güvenliğini tehdit eder hale geldiler.

Bu ActiveX denetimlerinden yararlanarak çok fazla sayıda kullanıcıyı etkilemeye çalışan güvenlik açığı, CLSID üzerinden kullanıcıları tehdit ediyor. Internet Explorer kullanıcısıysanız, güvenlik açığından etkilenmemek için SANS Internet Storm Center tarafından hazırlanan KillBit adındaki program ile güvenli kalabilirsiniz. Sadece 4 KB olan küçük uygulamayı indirdiğinizde, güvenlik altına almak istediğiniz ActiveX denetimini işaretleyip Set tuşuna basmanız yeterli.

Yazan: Olcay Kük
SDN – http://shiftdelete.net




yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ActiveX Saldırılarından Korunun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ActiveX Saldırılarından Korunun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ActiveX Saldırılarından Korunun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "