Okunma

Activison’dan Çelişkili Açıklamalar


08 Ağustos 2009 Cumartesi 06:30
Activison’dan Çelişkili Açıklamalar
Oyun dünyasında söz sahibi olan firmalardan Activison‘un CEO’su Bobby Kotick, daha önce konsol üreticilerine yaptığı indirim çağrısının tam tersi doğrultuda yeni demeçler vererek, oyunseverleri hayal kırıklığına uğrattı.


Kotick çelişkili söylemleri ile kafaları karıştırdı

Kotick, bu hafta kendisi ile yapılan bir söyleşi esnasında, “Bazı yeni oyunlarımız yolda ve bu yapımlar için yeni fiyatlandırma politikaları uygulamayı düşünüyoruz. Şu an için arkamızda büyük bir perakendeci desteği var ve bunu daha da artırmak istiyoruz. Bir dizi yeni pazarlama programı uyguluyarak ve fiyatlarda da değişikliğe giderek bu artışı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Şu an için aslında oyun fiyatlarımız piyasanın altında bile sayılabilir. Bana kalsa oyun fiyatlarını iki katına yükseltirim” dedi. Amerika ve İngiltere’deki perakendeci firmalar bu yılın sonlarına doğru piyasaya çıkacak Activisoun oyunları, Tony Hawk Ride için 99$ ve COD: Modern Warfare 2‘nin “Prestige” versiyonu için 149$ fiyat öngördüklerini belirtiyorlar.

:: Oyun fiyatlarını nasıl buluyorsunuz?
yazarRumi Çabuk

Bilişim dünyasına gönül vermiş olan Rumi, bu alanda kendine sıkı bir kariyer hedefliyor. Bu yüzden de fırsat bulduğu her anı, yazı yazarak değerlendiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Activison’dan Çelişkili Açıklamalar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hemde çok anlamsız

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bence anlamsız bir öngörü

" Activison’dan Çelişkili Açıklamalar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Activison’dan Çelişkili Açıklamalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Activison’dan Çelişkili Açıklamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "