Okunma

Ada’da Halka Açık Wi-Fi Kalmayacak!


01 Mart 2010 Pazartesi 20:00
Ada’da Halka Açık Wi-Fi Kalmayacak!

İngiltere, bilişim sektöründe çalkantılı bir dönemden geçiyor diyebiliriz. İngiliz Parlamentosu‘nun hazırladığı yeni bir yasa tasarısı, halka açık kablosuz ağların sonu anlamına geliyor olabilir.

Dijital Ekonomi Önergesi adı altında parlamento tarafından hazırlanan yasa tasarısında, patent ihlali ve yasa dışı paylaşım yapılmasına müsait olduğu gerekçesiyle ülke çapındaki halka açık kablosuz ağlar, yani Wi-Fi hizmetine son verilmesi gündemde.

Eğer halka açık kablosuz ağlara son verilirse, kütüphanelerden tutun üniversitelere kadar İngiltere’de halka açık hiçbir yerde kablosuz olarak internete girilemeyecek.

:: Bu tür bir yasa tasarısı bizim ülkemizin gündeminde olsaydı bu tasarıyı nasıl yorumlardınız?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ada’da Halka Açık Wi-Fi Kalmayacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ada’da Halka Açık Wi-Fi Kalmayacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ada’da Halka Açık Wi-Fi Kalmayacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "