Okunma

Adidas 3D printer ile ayakkabı tabanı üretti


18 Haziran 2019 Salı 15:46
Adidas 3D printer ile ayakkabı tabanı üretti

Adidas Carbon ile birlikte ürettiği Alphaedge 4D orta tabanı 1 Haziran’dan itibaren tüm dünyada satışa sundu. Adidas 3D printer ile üretilen tabanının dışında Continental lastik teknolojisi bulunuyor.

Teknoloji ayakkabı üreticilerinin de yepyeni ürünler karşımıza çıkarmasına yardımcı oluyor. Son olarak, Adidas’ın Carbon ile birlikte ürettiği Alphaedge 4D orta tabanı da bunlardan biri. 3D printer ile üretilen taban, sportan ilham alan bir yapıya sahip.

Adidas 3D printer ile Alphaedge 4D isimli bir taban üretti

Performans ayakkabılarının geleceği olarak tanımlanan taban, destek ve yastıklama için özel olarak ayarlanmasıyla dikkat çekiyor. Gelişmiş kafes yapısına sahip olan taban, basıncı emiyor ve ayağı ileri doğru itip gerektiğinde hareketi destekliyor. Işık ve oksijenle basılmış olan tabanda dayanıklı polimerik ürünler basmak için dijital ışık projeksiyonu, oksijen geçirgen optikler ve programlanabilir sıvı reçineleri kullanılıyor.

Taban, keskin yanal hareketleri ve dar dönüşleri destekleyen yapısıyla tıpkı bir dikişsiz çorap gibi kullanıcısının ayağını sarıyor. Tabanın dışında ise Continental lastik teknolojisi kullanılıyor.

Adidas’ın 3D printer ile ürettiği ayakkabı tabanında Ocean Plastic ile yaptığı işbirliği de dikkat çekiyor. ADIDAS 4D x Parley sürümü, okyanusları plastik kirliliğinden korumaya yardımcı oluyor. Uzak plajlardan ve kıyılardan toplanan plastik çöpler, yüksek performanslı ayakkabıya dönüşerek egzersizi okyanuslar için bir bildiri haline getiriyor.

Alphaedge 4D modelleri 1 Haziran 2019’dan itibaren tüm dünyada satışa sunuldu.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Adidas 3D printer ile ayakkabı tabanı üretti”

 1. Anonim dedi ki:

  plastik sağlığa zararlıdır

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Nike kraldır gerisi çoluk çocuk

 3. Mns dedi ki:

  2 yıl önce falan bu haber duyuruldu

 4. Anonim dedi ki:

  camiye gideceklerin uygun olmadığı bir ayakkabıdır

" Adidas 3D printer ile ayakkabı tabanı üretti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adidas 3D printer ile ayakkabı tabanı üretti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adidas 3D printer ile ayakkabı tabanı üretti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "