Okunma

Yüzlerce TV Kanalına Bedava Ulaşın!


18 Şubat 2011 Cuma 12:32
Yüzlerce TV Kanalına Bedava Ulaşın!

Bazı bilişimciler tarafından “Yüzyılın İcadı” olarak nitelendirilen internet, bilinen dünyanın sınırlarını aşmamızı sağladı. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil! Günümüzün çoğunu sosyal ağ servislerinde geçiriyor, iş bulmak için kariyer sitelerini aşındırıyor, dünyanın bir ucundaki sevdiklerimizle görüntülü konuşmalar yapıyoruz.

Hatta ve hatta, web ile birlikte dünyanın en eski mesleklerinden biri bile kökten değişime uğruyor (Teknoloji Seks Ticaretini de Etkiledi).

İnternet, Dünyayı Değiştiriyor

Elbette, televizyonun da bu değişime uyum sağlamaması beklenemezdi. Pek çok TV kanalı, internet üstünden 24 saat canlı yayın yaparak reklam gelirlerini ikiye katlıyor.

Dünyanın en popüler yazılımlarından FreeZ Online TV, kullanıcıların TV kanallarına (NSA Channel bile burada) ulaşmasına olanak tanıyor. Ülkemizden ve yurt dışından yüzlerce kanala ulaşmanızı sağlayan yazılımın kullanımını adım adım anlatıyoruz.

İlk Adım

Bağlantı vasıtasıyla FreeZ Online TV’yi kurun. Tüm Windows sürümleri ile uyumlu olan yazılım, Windows Media Player kabuğundan faydalanıyor ve sadece 2 MB yer talep ediyor. Tavsiyemiz, güncel Windows Media Player’ın ve Codec paketlerinin PC’nizde kurulu olması yönünde.

İkinci Adım

Maalesef, bir yazılımın “ücretsiz” olması, reklamlarla boğuşacağınız anlamına geliyor. Kurulum biter bitmez açılan sayfa, sponsor firmalardan oluşuyor ve araç ile alakası yok. Dilediğiniz anda kapatabilirsiniz.

Üçüncü Adım

Yazılım, zaman zaman bağlantı hızını tanımakta zorluk çekebiliyor. Bu yüzden ana pencerede sağ tuşa tıklayarak “Başarım” menüsüne girin ve bağlantı hızınızı ayarlayın. Ağ arabelleğini “Varsayılan” seçeneğinde bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz, zira bazı uyum problemleri yaşanabiliyor. “Video İvmesi” seçeneğinin de “Tam” da durmasını öneriyoruz.

Son Adım

Ana ekrandaki seçenekler kutusundan devam edin. “Akış Protokolleri” menüsündeki “Çok Nokta Yayın, UDP, HTTP ve TCP” kutucuklarının onaylı olmasına özen gösterin. “Akış Proxy” ayarları ise HTTP üzerinden şekillenmeli.

Yayın almak için yukarıda saydıklarımız hariç bağlantı noktası kullanmayın, zira hız sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Tüm ayarlar uygunsa, artık dilediğiniz kanalı, keyifle izleyebilirsiniz.

:: İnternetten TV izliyor musunuz? Cevabınız “Evet” ise, ne sıklıkta?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Yüzlerce TV Kanalına Bedava Ulaşın!”

 1. arkabisrem dedi ki:

  National Geograpic Türkiye yi online izleyebileceğimiz bir program ne zaman çıkacak acaba.

 2. cesurkalem dedi ki:

  ***** gibi alternatifler mevcut arkadaslar.

 3. Fantoma dedi ki:

  Genelde Tv kartı olduğu için Kablo TV ***** />
  Yine de Kablo TV’de olmayan bazı kanalları Internetten takip ***** />
  Örnek, Kablo TV’de bir sürü TRT kanalı olmasına karşın TRT Anadolu kanalından Eczacıbaşı kupa maçını ***** />
  Bu kanalları ya bazı web sitelerinden veya WebtvPlus adlı yazılımla izliyorum.

 4. Suicide Veil dedi ki:

  Türk kanalları yok galiba…

" Yüzlerce TV Kanalına Bedava Ulaşın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yüzlerce TV Kanalına Bedava Ulaşın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yüzlerce TV Kanalına Bedava Ulaşın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "