Okunma

Adım Adım: MP3 Rocket Kullanımı


18 Mart 2011 Cuma 21:00
Adım Adım: MP3 Rocket Kullanımı

MP3 Rocket, YouTube videosu ve ücretsiz MP3 müzik dosyası indirimi yapabilen, içeriğinde yüzlerce radyo ve TV kanalı barındıran, bedava oyun oynamanızı ve film indirmenizi sağlayan ücretsiz bir araç. Ayrıca bu kadar şeyi birlikte başarıyla yapabilen bir yazılımın ödüllü olması hiç de şaşırtıcı değil.

Hem Bedava Hem Ödüllü

Dünyanın en çok tercih edilen bedava araçlarından biri olan MP3 Rocket’i kullanmak biraz zor görünebilir ama bir kez alışınca sorun yaşamayacağınıza eminiz. Karşınızda adım adım MP3 Rocket kullanımı!

İlk Adım

Bağlantıya tıklayın ve MP3 Rocket’i edinin. Maalesef, bünyesinde pek çok dil seçeneği olmasına rağmen, kurulum listesinde Türkçe’yi göremiyoruz.

Bilgisayarla ucundan kıyısından alakası olan herkesin, İngilizce ile az buçuk alakası olduğuna göre, en mantıklı seçenek İngilizce kurulum gibi görülüyor. Dili seçin ve standart yönergeleri takip edin.

İkinci Adım

İkinci Adım’da ilk talep ile karşılaşıyorsunuz. Programı kısayol simgesinden çalıştırdıktan sonra, uygulama yapmak için “Adobe Flash Player 10 ve üstü” isteğinde bulunuyor. Birçok kullanıcıda yeni sürüm mevcut ama onlardan biri değilseniz, MP3 Rocket size bağlantı sunuyor. Yönergeleri izleyin, Flash Player’ı kurun ve programı yeniden başlatın.

Üçüncü Adım

Adobe Flash Player’ı kurdunuz ve nihayet, mutfak robotu gibi çok fonksiyonlu aracı çalıştırdınız. Sade bir arayüze sahip ve her şey “Music, Video, Watch TV, Radio, Games, Chat” kategorilerinde toplanmış.

MP3 aramak ve YouTube videosu indirip MP3’e çevirmek çok kolay. “MP3 Search” kutucuğuna dilediğiniz şarkının adını yazabilir veya YouTube klibinin linkini, “Video to MP3 Convertor”a vererek dönüşüm işlemini başlatabilirsiniz.

Dördüncü Adım

Dördüncü adımda, “Music” kutucuğunun yanındaki “Video” kategorisine tıklayın. MP3 arama ile aynı prensiplere sahip. Dilediğiniz YouTube videosunun bağlantısını alt kutucuğa yazıp indirebilir veya üst kutucukta, dilediğiniz filmi aratabilirsiniz. Emin olun çok geniş bir “download” desteği var ve bulamayacağı film yok gibi.

Beşinci Adım

“Watch Tv” sekmesine geçiş yapın ve epey kalabalık menü ile karşı karşıya gelin. Solda “Genre” isimli kategoriden “200+”yı seçip, “Country” seçeneğinde tercih ettiğiniz ülkenin en popüler kanallarını izleyebilirsiniz. Bunun için hızlı bir internet bağlantısı öneriyoruz.

Bir de uyarı: Bazı yabancı ülke kanalları, maalesef ülkemiz için yayın yapmıyor ama Türkiye’de adını bile duymadığınız TV kanallarına, MP3 Rocket ile ulaşabilirsiniz.

Altıncı Adım

“Watch Tv” kategorisini iyice kurcaladıysanız, “Radio” kategorisinde en ufak zorluk çekmeyeceksiniz zira arabirim ve mantık aynı. Yine maalesef, bazı yabancı radyo kanalları ülkemiz için yayın yapmayı reddediyor ve ama “Country” seçeneğinde “Turkey”i seçerseniz, varlığından haberdar olmadığınız kanallarla tanışabilirsiniz.

Yedinci Adım

Bizce, açık ara en eğlenceli seçenek olan “Games” kategorisine hoşgeldiniz. Bu kategoriye ulaşmak için yapmanız gereken aynı. “Watch TV” veya “Radio” gibi “Games” simgesine tıklamanız yeterli olacak. Aklınıza gelebilecek en keyifli ücretsiz oyunları sol alt köşedeki menüde görebilirsiniz. Dilerseniz “Genre” menüsünden, oyun türü de seçebilirsiniz.

Sağda “Vote” yani oyla seçeneği var. İstediğiniz oyuna istediğiniz puanı verebilirsiniz. Bu yalnızca oyunlarda değil, TV ve radyo kanalları için de geçerli.

Son

Son kategori “Chat”. “Chat” menüsü sayesinde pek çok farklı ülkeden, farklı arkadaşlıklar kurup, görüntülü sohbetler yapmak mümkün. Yine de her tür internet sapığının da buralarda olabileceğini unutmayın. Portekizce, İngilizce, Çince, Arapça, hatta “Adult Chat (Yetişkin Sohbeti)” seçenekleri olsa da, Türkçe desteği yok.

Size tavsiyemiz bu mutfak robotu kılıklı, inanılmaz yazılımı edinmeniz ve canınız sıkıldıkça göz atmanız olacaktır. Çünkü böyle ücretsiz araçlar bulmak imkansıza yakın.

:: Araç hakkında ne düşünüyorsunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı’nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net’e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

5 yorum - “Adım Adım: MP3 Rocket Kullanımı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kreğ yok mu abey kreğ

 2. WhiteHawk dedi ki:

  Link nerede arkadaş bilgisayarın altınamı düştü ne bulamadım.

 3. Harun Erbasan dedi ki:

  bilgi için teşekkü***** da paralı.parasız olanıda ***** sınırlı.herkezin işine yarayabilir

 4. cihanakova dedi ki:

  Bağlantıya tıklayın ve MP3 Rocket’i edinin. Derken??
  Göremedim ***** />

  Edit:
  Kendi sitesinden indirdim.

Yorum yazın

Geri bildirim