Adım adım MSN Plus Rehberi


01 Haziran 2010 Salı 13:30
Adım adım MSN Plus Rehberi

Microsoft‘un anlık mesajlaşma programı olan MSN, Windows‘un içinde standart bulunduğu için çoğu kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bu program sayesinde arkadaşlarınız, yazışarak sesli ya da görüntülü konuşmanız mümkün.

Şu sıralar 2010 sürümünün çıkması beklenen WLM‘in standart özellikleri yetmiyorsa MSN Plus (Messenger Plus) ilginizi çekecektir. Bu program sayesinde sizi silenleri görüp, acil durumlarda programı görünmez bile yapabilirsiniz. İşte adım adım MSN Plus

Nereden ulaşabilirim?

Messenger Plus, sponsor destekli ücretsiz bir program. Ancak eğer isterseniz bu sponsorların desteğini de reddetme şansınız var. 4 MB büyüklüğündeki yazılımın Türkçe desteği de bulunuyor.

Sohbet günlükleme

Program normal Windows Live Messenger‘dan farklı olarak sohbetlerinizi, .txt dosyası olarak da saklamanıza izin veriyor. Bunu yapmak için WLM‘in ana penceresinde bulunan Plus! sekmesine tıklayın.

Karşınıza gelen yerden tercihler ve seçenekleri tıklayın. Buradan ise konuşmalar menüsüne tıkladıktan sonra açılan ekranda solda bulunan sohbet günlüklemeye gelin. Karşınıza gelen ekranda, tutacağınız .txt günlüklerle ilgili detaylı ayarlara ulaşabilirsiniz.

Sohbetlerinizi şifreleme

Program sohbetlerinizi aylık ya da haftalık dosyalara bölüp her kişi için ayrı birer .txt dosyası açarak saklar. Messenger Plus!‘ın en faydalı özelliği ise bu dosyaları şifreleyebilmenizdir.

Bunu yapmak için tekrar ayarlardan konuşmalar sekmesine gelin. Karşınıza gelen ekranda günlük şifreleme kısmına tıklayın.

Bu menüde sohbet günlüklerimi şifreyle koru seçeneğini işaretledikten sonra, kendinize bir şifre atayın. Böylece bu program üzerinden şifrenizi girmeden kimse dosyalarınızı okuyamaz.

Sekmeli sohbet ayarları

MSN Plus!‘ın işinize yarayacak diğer bir özelliği ise sekmeli sohbetler adını taşıyor. Birçok kişiyle konuştuğunuz zaman program 5-6 konuşma penceresinin tek bir pencere altında toplamanıza izin veriyor.

Bu özelliği etkinleştirmek için tercihler menüsünden konuşmalar sekmesine gelin. Buradan ise sekmeli sohbetler ayarlarına tıklayın.

Sekmeli sohbetler aktifleştir dedikten sonra ctrl+tab kısa yoluyla pencereler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Patron kiliti

Program bir kısa yol kombinasyonu sayesinde Windows Live Messenger‘ınızın gizlenmesini sağlar. Bu özelliği aktif etmek için tercihler menüsünden Messenger sekmesine tıklayın.

Karşınıza gelen ekrandan ise Messenger Kilidi menüsüne girin. Bu ekrandan özelliği etkinleştirebilirsiniz. Normalde bu özelliği kısa yolu ctrl+space tuşudur.

Ama siz bunu değiştirebiliyorsunuz. Aşağıdaki ayarlardan MSN‘ininiz gizliyken arkadaşlarınıza nasıl görüneceğinizi seçebilirsiniz.

Birden fazla MSN açmak

Program bir iki ufak ayar karşılığında istediğiniz kadar Windows Live Messenger‘ı aynı anda kullanmanıza izin veriyor. Bunu yapmak için tercihler menüsüne girin ve karşınıza gelen ekrandan özelleştir!

Sekmesine tıklayın. Genel ayarlar menüsünden ise çoklu hesaplar özelliğini aktifleştirin.

Kişi listenizi kolayca temizlemek

Messenger Plus! kişi listenizi kolayla düzenlemenizi sağlar. Bu özelliğe ulaşmak için Windows Live Messenger‘ın ana ekranında bulunan Plus! Ekranına gelin buradan ise kişi listesi temizleyici adlı ekrana tıklayın.

Karşınıza gelen ekranda tüm listenizdeki insanları görebilirsiniz. Buradan kolayca listenizi temizleyebilir ya da düzenleyebilirsiniz.

Sizi silen kişileri öğrenmek

Programın size listesinden silen kişileri gösteren ilginç bir özelliği de bulunuyor. Bu özelliğe ulaşmak için istediğiniz bir kişinin üzerine sağ tıklayın daha sonra ise karşınıza gelen seçeneklerden kişi bilgisi kısmına ulaşın.

Bu ekran size hem o kişinin gün içerisinde yaptığı işlemlerin bilgisini verir hem de en son ne zaman online olduğunun ve son sohbetinizin tarihini öğrenmenizi sağlar.

Ekranın altında bulunan kısımda ise bu kişinin listesinde değilsiniz yazıyorsa o kişinin listesinden silinmişsiniz demektir.

:: Messenger Plus! programını hiç kullandınız mı? Sizce bu yazılımın en faydalı özelliği hangisi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Adım adım MSN Plus Rehberi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok güzelde. Bunu yüklemeden, çoklu oturum açma şansımız yokmu?

" Adım adım MSN Plus Rehberi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adım adım MSN Plus Rehberi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adım adım MSN Plus Rehberi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 2. 2 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 3. 3 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 4. 4 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 5. 5 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 6. 6 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 7. 7 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 8. 8 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 9. 9 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 10. 10 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!