Okunma

Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var?


09 Ocak 2012 Pazartesi 22:30
Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), internet sitesi üzerinden yayınladığı 2012 iş planında, önemli hedefler paylaştı. Bu hedefler arasında en çok dikkat çeken planlardan biri de kişilerin üzerlerine kayıtlı hat sayısını öğrenebilme imkânı. Hatta bu hizmet, internet üzerinden de kolayca öğrenilebilecek.

Bu hedefin altında yatan üç önemli sebep var.

İlki, başta Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Emniyet Genel Müdürlüğü olmak üzere, güvenlik teşkilatlarının talep ettiği hatlara ilişkin yazılı isteklerde, hattın abonesinin kime ait olduğunun gerçeği yansıtmaması.

Bu konuda yapılacak iyileştirmeler sayesinde suçlar ile mücadele kapsamında, güvenlik teşkilatlarının eli daha da güçlenecek ve zafiyet ortadan kalkacak.

İkinci sebep ise haksızlığa uğrayan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi. Kendi bilgisi dâhilinde olmadan üzerlerine hat açılan kişilerin sayısı, yeni yöntem sayesinde en aza inecek.

Kişiler, internet üzerinden yapacakları sorgulama sayesinde durum hakkında net bilgi elde edebilecek ve kendi adlarına ait olan hatları listeleyebilecekler.

Üçüncü sebep ise iletişim sektörüne ait güncel ve doğru verilerin elde edilmesi.

Yapılacak çalışmayla birlikte, daha da netleşecek abone sayıları ile sektörün durumu ve operatörler arasındaki rekabet de açık bir şekilde kamuoyu ile paylaşılabilecek.

Tıklayın, öğrenin!

BTK‘nın bu hizmetine ulaşmak için buraya tıklayın.

:: Sonucu siz de merak ediyor musunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

64 yorum - “Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nedim tiryak kay

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Eeee simdi nolcak

 3. SDN Okuru dedi ki:

  tug_ valla bende denedım kendımı yırttım parcaladım yok ! sacmalıgın bu kdarı olmaz pesss !!!! resmen el kol baglı tk dan e devlete yonlendırıo deveye kırk hendek atlattıktan sonra tataaaamm sonuc ya uzerıne kayıtlı numara yok yada son ıkı rakamnı yazmamıs !

 4. SDN Okuru dedi ki:

  la devlet bana bu güne kadar bir faydan zaten dokunmadı şimdi de e devlet diye benim bilgilerimi bana satıyon yazıklar olsun

 5. SDN Okuru dedi ki:

  btk son 2 numarayı yazmıyo o nasl olacak

 6. SDN Okuru dedi ki:

  SELVİ DEMİR

 7. SDN Okuru dedi ki:

  eyer adımıza hatvarsa yandık valla

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ben az önce bu hizmeti kullanarak adıma kayıtlı olan numaraları çıkarttım zaten çıkan sonuç üzerine ne ypacağımı bilmediğim için şu an buraya yazma ihtiyacı hissediyorum. bilgim dahilinde olmayan adıma açılmış 2 adet daha numara var ben bunları nasıl kapattırabilirim ya da ne yapabilirim

 9. SDN Okuru dedi ki:

  ergin adıma kaçtane hat var numarayı örenmek

 10. SDN Okuru dedi ki:

  beni östüne kaçtane numara var

 11. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl ogrenecem

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel uygulama fakat sadece şu an aktif olan hatlar için geçerli sanırım.Benim adıma açılmış olan türkcell hatları çıkmadı.Sadece bende aktif olan hat numarası çıkıyor.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  güzel bir uygulama…..

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Ben Nedim Bağcı Tokat Erbaa 1965 doğumluyum üzerime kaç hat telefon olduğunu öğrenmek.

" Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "