Adobe Creative Cloud için büyük güncelleme


19 Ekim 2017 Perşembe 00:30
Adobe Creative Cloud için büyük güncelleme

Adobe MAX Creativity Conference etkinliğinde Creative Cloud yazılımları için birçok yeniliğin duyurusu gerçekleştirildi. İşte, Adobe Creative Cloud güncellemesiyle gelen yenilikler.

Adobe Creative Cloud neler sunuyor?

Öncelikle, şimdiye kadar beta olarak varolan üç uygulamanın artık resmi olarak çıkışını gerçekleştirdiğini belirtelim. Bu uygulamalar ise kullanıcı arayüzü tasarımı için Adobe XD CC, 2 boyuttan 3 boyuta birleştirme için Adobe Dimension CC ve 2 boyutlu karakter animasyonları için Adobe Character Animator CC olarak sıralanıyor.

Yenilenen Lightroom CC uygulaması ise artık dahili bulut depolama özelliğine sahip durumda. Ek olarak; Photoshop CC, InDesign CC, Illustrator CC ve Premiere Pro da özellik güncellemeleriyle öne çıkıyor.

Adobe Creative Cloud için büyük güncelleme

Photoshop CC, Adobe’un KyleBrush.com satın alımının da etkisiyle bin 400 yeni fırça kazanıyor. Yeni araçlar ve öğreticiler sayesinde uygulamayı ilk kez kullananların temel görevleri gerçekleştirmesine de yardımcı olunacak. Bunun içinse yeni Öğren Paneli sunuluyor.

Lightroom bulut kataloğu da Photoshop içerisine entegre olacak. Böylece Lightroom fotoğraflarına daha hızlı erişebileceksiniz. 360 derece panoramik görüntüleri düzenlemek için yeni araçlar ve yeni Mesafe Maskeleri de yerel ayarlamaları kolaylaştırıyor. Fırça ayarları yönetim araçları, otomatik fırça yumuşatma, daha iyi seçim ve maske araçları, yeni Kurvatür Kalemi aracı, boyama performansı için geliştirmeler ve simetri boyama deneyimi de yeniliklerden.

Adobe Creative Cloud için büyük güncelleme

Illustrator CC ise, kontrollere dinamik erişim sağlayan yeni bir Özellikler Paneli ve çalışma alanında daha az dağınıklık için daha iyi bir panel düzeni sunan geliştirilmiş Essentials çalışma alanı ile geliyor. 1000 adede kadar artboard için destek ve seçime yakınlaştırmayı pasifleştirme seçeneği, çeşitli fontlara destek ve küresel renk örnekleri de detaylar arasında.

InDesign CC artık sonnot ve dipnotlar için destek sağlıyor. Nesne stillerine geliştirmeler, paragraf kenarlıkları ve Creative Cloud Kütüphaneleri’ndeki metni yönetme seçeneği uygulamaya eklenmiş durumda.

Adobe Creative Cloud için büyük güncelleme

Premiere Pro CC yeni iş birliği araçları ve birden fazla açık proje üzerinde eş zamanlı çalışma sağlıyor. Bu ise sekme tabanlı yapı sayesinde sağlanıyor. Ayrıca projeyi kilitleyerek üstüne yazılmasını engelleyebileceksiniz. Tabii ki yeni birçok araç da uygulamaya eklenmiş durumda. Essential Graphics Paneli’nin de güncellendiğini belirtelim.

After Effects CC ise JSON verileri ile tablolar ve grafikler oluşturan yeni Veri Yönlendirmeli Animasyonlar özelliğini sunuyor. Katman geçişleri hazırlama, hareket bulanıklığı ve diğer efektler de GPU üzerinden hazırlanarak performans artışı sağlanıyor. Ayrıca, canlı ön izlemeler için yeni font menüsü de eklenmiş.

Creative Cloud fiyatları ne olacak?

Adobe, Creative Cloud planları için fiyat artışlarına da işaret ediyor. 1 Mart itibariyle veya abonelik yenilmelerinde tüm planlarda fiyatların yükseleceği ifade ediliyor.

https://youtu.be/k5D9l07_QDA

:: Creative Cloud yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Adobe Creative Cloud için büyük güncelleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe Creative Cloud için büyük güncelleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe Creative Cloud için büyük güncelleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!