Okunma

Adobe: Güvenlik Bizim Öncelikli Konumuz


17 Mayıs 2012 Perşembe 07:30
Adobe: Güvenlik Bizim Öncelikli Konumuz

Geçtiğimiz günlerde Adobe’nin programlarının büyük güvenlik açıklarına sahip olduğunu ve bu durumdan mağdur olan kullanıcılara bir sonraki ürün için indirim teklif ettiğini sizlere duyurmuştuk.

Bugün firmadan gelen resmi yanıtı sizlerle paylaşmak istiyoruz. İşte Adobe’nin direkt olarak bize ulaştırdığı resmi açıklama;

Adobe olarak; Adobe Photoshop, Illustrator and Flash Professional ürünlerinin CS5.x versiyonları için .dot güncellemeleri yayınlamayı planlamadık.

4 Mayıs 2012 itibariyle hazırlanan bültenlerde Adobe’ye dış kaynaklardan bildirilen güvenlik açıklarının Adobe Photoshop, Illustrator and Flash Professional ürünlerinin CS6 sürümü ile giderildiğini duyurmuştuk.

Güvenlik açığı ve tehlikelere baktığımızda, Adobe ekibi olarak müşterilerin gerçekte karşılaşabilecekleri risklerin, bu sorunları çözmek için CS5 versiyonunun ek bir .dot versiyonu yayınlamayı gerektirmediğine inandık.

Güvenlik bültenleri, bu ürünlerin hiçbir zaman saldırganların hedefi olmadığını ve hiçbir kötüye kullanmanın haberi olmadığını belirten 3. derecede öncelik olarak sıralanmıştı. Bu sebepten ötürü yükseltme kullanıcının veya idarecinin takdirindedir.

Bununla beraber kullanıcı geri dönüşleri ve müşterilerimizin güvenliği Adobe olarak bizim önceliğimiz ve geçtiğimiz Cuma günü Adobe Photoshop, Illustrator ve Flash Professional için .dot güncellemelerini hazırlama kararı aldık. Bu yamalar için zaman tüneli üzerinde çalışmalarımızı sonlandırma aşamasındayız. Güvenlik bültenlerini, bu yamalar hazır oldukça güncelleyeceğiz.

Kullanıcılar Adobe Photoshop, Illustrator and Flash Professional hakkında son gelişmeleri http://blogs.adobe.com/psirt üzerinden veya RSS feed’ kayıt olarak http://blogs.adobe.com/psirt/atom.xml üzerinden takip edebilirler.

:: Adobe’nin yaptığı resmi açıklama hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Adobe: Güvenlik Bizim Öncelikli Konumuz”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    adobe imana gelmisss

" Adobe: Güvenlik Bizim Öncelikli Konumuz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe: Güvenlik Bizim Öncelikli Konumuz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe: Güvenlik Bizim Öncelikli Konumuz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "