Okunma

Adobe Interneti Seçti


18 Ekim 2007 Perşembe 13:00
Adobe Interneti Seçti
Adobe, yazılımları tam olarak lisanslayarak para kazanma yoluna giden bir şirket. Fakat gelişen teknolojinin sonucu olarak birçok yazılımı; eğer yazılım sisteme yüklü birşeyi çağrıştırıyorsa uygulama diyelim, sisteme kurmadan da kullanabiliyoruz. Örneğin, birçok özelliği masaüstü denklerine yakın olmasa da Google yöntemiyle birkaç ofis uygulamasının internet sürümüne kavuştuk. Tabii bu yazılımlar bütün bir Google hesabıyla tümleşik ve etkileşimli şekilde çalışıyor.

Apple Ne Yapacak?

Apple da kullanıcılara web tabanlı uygulamalar sunarak bu yazılımları kullanım başına ücretlendirmeyi hedefliyor. Tabii bu değişim tahminlere göre uzun yıllar alacak; zira ne kullanıcılar "önlerinde" gördüklerini internete bağlamayı sevecektir ne de Adobe yeni iş modeline aniden geçip kendisini yeni lisans satışları zora sokacaktır. Dolayısıyla, şimdilik internetten çalışan Photoshop için daha zamanımız var.

Bilgi İçin: Adobe
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Adobe Interneti Seçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe Interneti Seçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe Interneti Seçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "