Okunma

Adobe kullanıcıları için önemli uyarı!


15 Mayıs 2019 Çarşamba 12:50
Adobe kullanıcıları için önemli uyarı!

Adobe kullanıcıları eski Creative Cloud uygulamaları konusunda uyardı. Buna göre eski Adobe uygulamalarını kullanan kullanıcılara dava açılabilir.

Adobe kullanıcıları Creative Cloud konusunda uyardı

Adobe, bazı eski Creative Cloud uygulamaları konusunda uyardı. Buna göre belli bir yıldan eski uygulamaları kullanan kullanıcıların lisansları geçerli sayılmayacak ve Adobe, kullanıcılara dava açabilecek.

Etkilenen uygulamalar arasında Photoshop, Lightroom Classic, Premiere, Animate ve Media Director gibi popüler uygulamalar var. Bu olayın nedeninin ise Adobe ve Dolby arasındaki bir anlaşmazlık olduğu belirtiliyor.

Adobe, müşterilerine gönderdiği e-postada: “Kısa bir süre önce Creative Cloud uygulamalarının bazılarına destek vermeyi kestik. Sonuç olarak, artık bu uygulamaların kullanım lisansına sahip değilsiniz. Yetkinizin kaldırıldığı uygulamaları kullanmaya devam ederseniz, Adobe veya Dolby şirketleri size dava açma hakkına sahip olacaktır.” dedi.

Adobe, konudan etkilenen müşterilerin uygulamalarını son sürüme yükseltmesini öneriyor.

Raporu yayınlayan Apple Insider’a göre bu durum Adobe ve Dolby arasındaki bir anlaşmazlıktan kaynaklanıyor. Apple Insider yayınladığı raporda: “ Dolby şu an Adobe kullanıcılarına dava açıyor. Bunun nedeni ise Adobe’un bazı lisansları Dolby’den satın almış olması ve bu lisansların süresinin dolmuş olması. Adobe, bu lisansları artık yenilemek istemiyor.” dedi.

Belirtilenlere göre şu an hiç kimseye dava açılmış değil. Ancak Dolby’nin, kullanımların devam etmesi durumunda dava açabileceği raporda belirtiliyor. Bu nedenle kullanıcıların mutlaka son sürümü yüklemesi öneriliyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Adobe kullanıcıları için önemli uyarı!”

 1. Anonim dedi ki:

  crack yapanlar davalık oluyor mu.

 2. Anonim dedi ki:

  Adobe’ye selam korsana devam…

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Abartma ne davası

 4. Anonim dedi ki:

  Crakli kullanıyoz zaten 😂

 5. Anonim dedi ki:

  Adobe bu uygulamaları ücretsiz mi verdi ki lisansınız sona erdi diyor!

" Adobe kullanıcıları için önemli uyarı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe kullanıcıları için önemli uyarı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe kullanıcıları için önemli uyarı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "