Okunma

Adobe, popüler e-ticaret sistemi Magento’yu satın aldı!


23 Mayıs 2018 Çarşamba 13:11
Adobe, popüler e-ticaret sistemi Magento’yu satın aldı!

Adobe yaptığı açıklama ile pazar payıyla dikkat çeken e-ticaret platformu Magento‘yu satın aldığını duyurdu. Satın alım işleminin 2018’in üçüncü çeyreğine kadar tamamlanması beklenirken, şirketin ödeyeceği miktar 1.68 milyar dolar olarak belirlendi.

Adobe, Magento için 1.68 milyar dolar ödedi!

2010 yılında Amerika’da kurulan Magento, uzun dönemli planlarda kendi online satış ağlarını ve mağazalarını kurmak isteyen şirketler için sağlam bir çözüm olarak göze çarpıyor. Alınan raporlara göre, Magento’nun brüt mal hacmi 155 milyar doların üzerinde ve şirket hali hazırda dünyaca ünlü markaların e-ticaret altyapıları ile ilgileniyor.

Adobe’un planıysa, Magento’nun alt yapısı ve sunduğu hizmetleri, kendi bulut servisi olan Experience Cloud ile birleştirebilmek. Böylece kendi sağladığı servisler için çok daha uygun bir platform oluşturabilecek.

Magento iki farklı sunum ile karşımıza çıkıyor; geliştiricilerin kendi sistemlerini yazarken kullandığı açık kaynak kodlu versiyon ve ek özellikler sağlayan ücretli hazır versiyon. Ücretli versiyon birçok faklı hizmet aracını şirketlere sunarken, CMS versiyonu çok daha hareketli ve yazılımcılar arasında oldukça popüler durumda. Hatta bu alanda yapılan geliştirmelerle hizmetin ücretsiz versiyonu hayli genişletilmiş durumda.

Tam burada açık kaynak kodlarını kullanan yazılımcılar için büyük bir tehlike de bulunuyor. Adobe satın alım işleminin tamamlanmasıyla, farklı planlar oluşturarak ücretsiz versiyona olan erişimi kısıtlama kararı alabilir. Bu da geliştiriciler için ciddi bir darbe olacaktır. Umarız ücretsiz versiyonun bir şekilde hayatta tutulması sağlanabilir. Bunun cevabını ise işlem tamamlandığında, Adobe yeni politikalarını açıkladığında öğreneceğiz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Adobe, popüler e-ticaret sistemi Magento’yu satın aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe, popüler e-ticaret sistemi Magento’yu satın aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe, popüler e-ticaret sistemi Magento’yu satın aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "