Okunma

Adobe Sensei duyuruldu


16 Kasım 2016 Çarşamba 07:00
Adobe Sensei duyuruldu

Adobe, yapay zeka ve makine öğrenimi tabanlı Adobe Sensei platformunun duyurusunu gerçekleştirdi. Şirketin fotoğraf, video, doküman ve pazarlama verileri üzerinde çalışmadaki birikimini, birleşik yapay zeka ve makine öğrenimi çerçevesi ile birleştiren platform, Adobe ürünlerini de daha akıllı hale getirecek.

Adobe Sensei ile daha akıllı ürünler

Gelişmiş bilimsel gücü sayesinden en karmaşık deneyim zorluklarının üstesinden gelmenizi sağlayan Adobe Sensei, geniş hacimli içerik ve veri varlıklarının yanı sıra yapay zeka ve makine öğrenimini kullanan, dünyanın en iyi dijital deneyimlerinin arkasındaki güç olarak sunuluyor.

Adobe Sensei, yüksek çözünürlüklü görüntülerden müşteri tıklamalarına kadar trilyonlarca içerik ve veri varlığından yararlanabiliyor. Milyonlarca varlık arasında görüntü eşleştirme, belgeleri anlayıp sezme ve önemli kitle segmentlerini iyi bir şekilde hedefleme ve çok daha fazlası Adobe Sensei’nin yetenekleri arasında yer alıyor.

Creative Cloud’da bir sonraki adımınızı tahmin edebilen Adobe Sensei, fotoğraflarda olmayan öğeleri yakındaki piksellerle yeniden oluşturabiliyor. Yazı tipini gören ve sizin için fontları yeniden oluşturabilen platform, görüntülerdeki nesneleri tanımlıyor ve fotoğraf etiketlerine aranabilir etiketler ekliyor. Ek olarak kaşlara ve dudaklara yer işaretleri yerleştirerek tek bir tıklamayla ifadeleri değiştirmenizi mümkün kılan yüz tanıma özelliği dikkat çekiyor.

16-11/15/adobesensei03.png

Adobe Sensei platformu, sadece Creative Cloud araçlarında değil tüm Adobe ürünlerindeki yerini alacak. Bundan kasıt ise Marketing ve Document Cloud servisleri. Ek olarak bu servislerin bağımsız yazılım sağlayıcılara ve geliştiricilere de API’ler üzerinden açılması planlanıyor. Böylece bağımsız yazılım sağlayıcı ve geliştiriciler de aynı özellikleri kendi uygulamalarında toplayabilecekler.

Document Cloud içinde basılı belgeleri düzenleyerek dijital belgelere dönüştürmenizi kolaylaştırıp çalışma şeklinizi değiştiren Adobe Sensei, doğru fontları otomatik olarak uyguluyor, form alanları oluşturuyor ve imzaları temizliyor.

Pazarlamacıları verilerin arasında kaybolmaktan da kurtarma iddiasındaki platform, arka planda sayıları gözden geçirip ilginç bir veri bulduğunda kullanıcıyı bilgilendiriyor. Aynı zamanda Adobe Sensei, öngörülebilir modelleme sunarak pazardaki değişiklikleri tahmin etmenizi ve daha iyi kararlar vermenizi sağlıyor.

Bakalım birleşik bir yapay zeka çerçevesi olarak görülmesi istenilen Adobe Sensei tüm ürünlerdeki yerini ne zaman alacak?

:: Adobe Sensei ile sunulacak dijital deneyimler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Adobe Sensei duyuruldu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Adobe gibi bir yazılım devi ve Mac oldukça Grafik Kadınlar ve Adamların sırtı yere gelmez. 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Muhteşem

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yavaşça arkanızı dönün ve hazırlanın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  adobe yaparsa olur severiz kendisini

 5. SDN Okuru dedi ki:

  3000 tl olacaktır büyük ihtimal.

" Adobe Sensei duyuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe Sensei duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe Sensei duyuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "