Okunma

Adobe Windows Mobile’dan Desteği Çekti


25 Şubat 2010 Perşembe 17:04
Adobe Windows Mobile’dan Desteği Çekti

Apple’ın aşırı batarya tüketimi gibi problemleri gerekçe göstererek, iPhone başta olmak üzere mobil cihazlarında Flash desteğine izin vermemesi, kullanıcıların yoğun tepkisine sebep olurken, Adobe da kendi kurallarını çiziyor. Android kullanıcılarının hizmetine sunulan Flash 10.1 şu sıralar küçük sorunlarına rağmen özellikle Nexus One kullanıcılarını fazlasıyla mutlu etmiş durumda.

MWC 2010’da duyurulan Windows Phone 7 Serisine dair detayları sizlere daha önce duyurmuştuk. (Huzurlarınızda Windows Phone 7 Serisi) Microsoft’un yeni mobil işletim sistemi ile ister istemez arka plana itilen Windows Mobile için Adobe da kullanıcıları üzecek kararlar almış. Yaptığı açıklama ile Windows Mobile için artık flash desteği verilmeyeceğini açıklayan Adobe, Windows Mobile 6.5’in de bu kapsama dâhil olduğunu belirtti. İlerleyen günlerde detayların daha fazla netleşmesi beklenirken, Windows Phone 7 Series uyumlu ilk Flash veriyonunun 2011 yılına sarkabileceği belirtiliyor.

:: Windows Phone 7 Microsoft’un açıklamlarına rağmen kısa sürede ikinci plana mı atılacak? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Adobe Windows Mobile’dan Desteği Çekti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe Windows Mobile’dan Desteği Çekti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe Windows Mobile’dan Desteği Çekti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "