Adobe’den yapay zekalı video düzenleme eklentisi


14 Eylül 2019 Cumartesi 23:00
Adobe’den yapay zekalı video düzenleme eklentisi

Günümüzde video üretimi konusunda bazı sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle ekran çözünürlüklerinin farklı olması video üreticilerinin bu konularda zorlanmasına sebep oluyor. Auto Frame adını verdiği Adobe yapay zeka destekli eklentisi ile birlikte çekilen videoların ekranlara özel şekilde kırpılmasını sağlayacak.

Adobe yapay zeka ile videoyu ekrana adapte edecek!

Adobe eklenti sayesinde çekilen videoyu hangi ekrana göre uyarlayacağınızı belirttiğinizde videonun gerekli kısımlarını kırparak uyumlu hale getiriyor. Eklenti çekilen videolarda odak noktasına göre ekranın kalan bölgesini kırparak boyutlarında ayarlama yapıyor.

Auto Frame ismini verdikleri bu eklenti bu sene içerisinde Adobe Premiere kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Auto Frame eklentisi Adobe sunucularında çalışan yapay zeka destekli Adobe Sensei yazılımından yararlanacak.

Yapay zeka destekli uygulamalar genelde kullanım için iyi bir temel gerektiriyor. Ancak, Adobe şirketi bu konuda çeşitli çalışmalar yaparak eklentiyi kolay hale getirmiş durumda. Eklentide istenmeyen bir durum oluştuğunda ayarların el ile yapılabileceğini belirten şirket, eğer videoyu istediğiniz gibi ayarlamadığını düşünüyorsanız manuel olarak da ayar yapabileceğinizi belirtiyor.

Görüntüyü analiz ederek 16:9, 1:1 ve 9:16 gibi ekran çözünürlüklerine göre uyarlama yapacak eklenti sayesinde, çektiğiniz herhangi bir kareyi istediğiniz ekran türüne göre kolaylıkla ayarlamak mümkün hale geliyor.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Adobe’den yapay zekalı video düzenleme eklentisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe’den yapay zekalı video düzenleme eklentisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe’den yapay zekalı video düzenleme eklentisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?