Okunma

Adobe’den yapay zekalı video düzenleme eklentisi


14 Eylül 2019 Cumartesi 23:00
Adobe’den yapay zekalı video düzenleme eklentisi

Günümüzde video üretimi konusunda bazı sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle ekran çözünürlüklerinin farklı olması video üreticilerinin bu konularda zorlanmasına sebep oluyor. Auto Frame adını verdiği Adobe yapay zeka destekli eklentisi ile birlikte çekilen videoların ekranlara özel şekilde kırpılmasını sağlayacak.

Adobe yapay zeka ile videoyu ekrana adapte edecek!

Adobe eklenti sayesinde çekilen videoyu hangi ekrana göre uyarlayacağınızı belirttiğinizde videonun gerekli kısımlarını kırparak uyumlu hale getiriyor. Eklenti çekilen videolarda odak noktasına göre ekranın kalan bölgesini kırparak boyutlarında ayarlama yapıyor.

Auto Frame ismini verdikleri bu eklenti bu sene içerisinde Adobe Premiere kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Auto Frame eklentisi Adobe sunucularında çalışan yapay zeka destekli Adobe Sensei yazılımından yararlanacak.

Yapay zeka destekli uygulamalar genelde kullanım için iyi bir temel gerektiriyor. Ancak, Adobe şirketi bu konuda çeşitli çalışmalar yaparak eklentiyi kolay hale getirmiş durumda. Eklentide istenmeyen bir durum oluştuğunda ayarların el ile yapılabileceğini belirten şirket, eğer videoyu istediğiniz gibi ayarlamadığını düşünüyorsanız manuel olarak da ayar yapabileceğinizi belirtiyor.

Görüntüyü analiz ederek 16:9, 1:1 ve 9:16 gibi ekran çözünürlüklerine göre uyarlama yapacak eklenti sayesinde, çektiğiniz herhangi bir kareyi istediğiniz ekran türüne göre kolaylıkla ayarlamak mümkün hale geliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Adobe’den yapay zekalı video düzenleme eklentisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe’den yapay zekalı video düzenleme eklentisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe’den yapay zekalı video düzenleme eklentisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "