Adobe’dan Apple’a Hodri Meydan


19 Şubat 2010 Cuma 17:17
Adobe’dan Apple’a Hodri Meydan

Apple ve Adobe çatışması, Safari tarayıcısında Flash eklentisi olmamasıyla patlak vermiş ve iPad’in de Flash’ı desteklememesiyle tırmanmıştı. Kendisine yönelik eleştiriler üstüne Apple Başkanı Steve Jobs açıklama yapmış ve “Adobe’yi tembel, Flash’ı sorunlu bulduğunu” ifade etmişti.

 

Adobe, şimdilerde bu iddialara çalışarak ve Apple’ı listeden silerek cevap veriyor. Adobe üst düzey kanadı, hemen olmasada yakın gelecekte Windows Mobile 7 ve tüm Google Android sürümlerinde yer alacaklarını ama Apple ile çalışmayı ise düşünmediklerini açıkladı.

::Sizce Adobe-Apple savaşında kim haklı?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Adobe’dan Apple’a Hodri Meydan konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe’dan Apple’a Hodri Meydan ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe’dan Apple’a Hodri Meydan ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "