Adobe’den emoji çeşitliliği hakkında çarpıcı rapor


15 Nisan 2021 Perşembe 17:43
ABONE OL
Adobe’den emoji çeşitliliği hakkında çarpıcı rapor

ABD merkezli grafik ve medya yazılım şirketi Adobe emoji çeşitliliği üzerine dikkat çeken bir araştırma raporu yayınladı. Elde edilen veriler, katılımcıların yüzde 83‘ünün emoji karakterlerinin daha kapsayıcı bir şekilde temsil edilebileceğini gösterdi.

Toplam 7 bin kişinin dahil olduğu ankette katılımcıların yaklaşık olarak yarısı kimliklerinin mevcut emoji karakterlerini yeteri kadar yansıttığını hissettiklerini paylaştı. Engelli kullanıcıların ise yalnızca yüzde 37‘si mevcut emojilerin kişiliklerini temsil ettiğini söyledi. Ayrıca katılımcıların büyük bir çoğunluğu, pek çok eksiğe rağmen emojilerin önemli bir iletişim aracı olduğuna inandığını dile getirdi.

Adobe’nin emoji kullanıcılarını kapsayan raporunda katılımcıların yüzde 78‘i daha fazla özelleştirme seçeneğinin eklenmesi gerektiği söyledi. Emojilerdeki başlıca eksikler arasında ise saç stilleri, saç renkleri, aksesuarlar, vücut tipi ve göz rengi seçenekleri gibi opsiyonlar sıralandı.

Adobe yeni emojiler için kolları sıvadı

Hazırladığı rapor sonucunda emoji kütüphanesini daha fazla genişletmek isteyen Adobe şirketi Emojination ile ortaklığını vurguladı. İki firma ırklararası ilişki, başörtüsü ve yöresel kıyafetler gibi önemli eksiklerini kapatacaklarını bildirdi.

Emoji

Emojination’ın kurucu ortağı Jennifer Lee, Adobe’nin desteğini çok önemsediklerini söylerken; aynı zamanda karakter temsilleri için yaptıkları işbirliğinin oldukça verimli görüldüğünü dile getirdi. Ayrıca yine Adobe ile ortak çalıştıkları The Emoji Story adlı belgeselin sanal gösterimleri, topluluk etkinlikleri, atölye çalışmaları ve daha fazlasıyla küresel olarak herkesi kapsayacak yeni emojilerin geliştirilmesini desteklemeye devam edeceklerini açıkladı.

Apple da 2015 yılından bu yana kendi emoji karakterlerini istikrarlı bir şekilde arttırıyor. Şirketin oluşturduğu emoji kütüphanesi geniş etkin kökenleri kapsamakla birlikte farklı ilişkileri ve cinsiyet kimliklerini de temsil ediyor.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Engelli’yi en çok kullanan biziz herhalde 🇹🇷. Düüüt düüüt. Ve beyin emojisi : al bismillah

" Adobe’den emoji çeşitliliği hakkında çarpıcı rapor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe’den emoji çeşitliliği hakkında çarpıcı rapor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe’den emoji çeşitliliği hakkında çarpıcı rapor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!