Okunma

Adobe’un Gelirleri Beklentileri Aştı


19 Haziran 2013 Çarşamba 06:20
Adobe’un Gelirleri Beklentileri Aştı

Görsel tasarım yazılımları ile ünlü Adobe şirketi 2013 yılı mali sonuçlarını açıkladı. Adobe‘un gelirleri önceki yılın aynı dönemine görse azalsa da Wall Street beklentilerinin üzerinde çıktı. Şirket 1.011 milyar Dolar gelir açıkladı. Hisse başına gelir ise 0.36 Dolar oldu.

Adobe özellikle hisse başına gelir bakımından tahminleri aşmışmayı başardı. Analistlerin beklentisi, şirketin hisse başına 0.34 Dolar gelir açıklayacağı yönündeydi. Şirketin gelirleri bu beklentilerin üzerinde çıksa da, toplam gelir bir önceki yıla göre düşüş gösteriyor. Adobe, geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde 1.12 milyar Dolar gelir açıklamıştı.

Creative Cloud Abone Sayısındaki Artış

Şirketin karı ise giderek artıyor. Gelirler bakımından önceki çeyrek ile önemli bir farklılık bulunmamasına rağmen Adobe karını artırmayı başarmış. Kar artışında şirketin bulut tabanlı çözümü Creative Cloud önemli bir yer tutuyor.

2012 yılının 4. çeyreğinde 200 binden daha az aboneye sahip hizmetin bugünkü abone sayısı 700 binin üzerine çıkmış durumda. Bir önceki çeyreğe göre 320 bin abonenin üzerinde bir artış yaşandığı görülüyor. Creative Cloud, geçen çeyrekten bu yana 700 bin sınırını aşarak önemli bir kilometre taşını geride bırakmasının yanısıra büyüme hızını da artırmış durumda.

Sonuçlar üzerine değerlendirmelerde bulunan Adobe CEO’su Shantanu Narayen, Creative Cloud’un dünyanın önde gelen markaları, medya şirketleri ve reklam ajansları için tercih edilen platform haline geldiğini vurguladı ve sonuçların dijital medya pazarındaki lider konumlarını yansıttığını ifade etti.

:: Adobe Creative Cloud hizmetini kullanıyor musunuz?

yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Adobe’un Gelirleri Beklentileri Aştı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Öğrenci ve Öğretmenlere bile parayla veriyorlar CC (Creative Cloud) hesaplarını, tamam fiyatta indirim yapmışlar ama ben şuan sadece programları öğrenme aşamasındayım bir öğrenci olarak. Bence fazla aç gözlülük yapmışlar. Graphisoft ve AutoDesk bu konuda doğru yerde duruyorlar, öğrenciye ücretsiz.

" Adobe’un Gelirleri Beklentileri Aştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe’un Gelirleri Beklentileri Aştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe’un Gelirleri Beklentileri Aştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "