Adres Tarif Etmek Tarihe Karışıyor


26 Nisan 2010 Pazartesi 18:17
Adres Tarif Etmek Tarihe Karışıyor

Adres tarif etmek yeri geldiğinde oldukça zahmetli bir iştir. Üstelik bir de küçük bir hatadan gidilecek yeri yanlış ifade etmek ve dahası adres soran kişinin yanlış algısı gibi sonuçlar pek olasıdır. Hemen herkesin bu tip bir durumla karşılaştığı muhakkak olmuştur. GPS bu durumun kısmen önüne geçmiş olabilir ancak herkeste de GPS destekli bir cihaz olmadığından bu husus kısmen geçersizdir. Ancak yazımızda ele aldığımız uygulama sayesinde adres tarif etmek yahut bulunduğunuz yeri başkasına anlatmak son derece kolay ve keyifli bir hâl alıyor.

 

SMS My Position isimi yazılım, bulunduğunuz noktayı, gerek GPS verilerinden gerekse bazı istasyonu bilgilerinden aldığı koordinatlara göre tespit ederek, karşıdaki kişiye bir Google Maps haritası linki gönderiyor. Kullanımı son derece kolay olan uygulama hemen her cihazda sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi sayesinde de bir adım öne geçiyor.

Konum Tespiti

SMS My Position bulunduğunuz konumu ister GPS ile isterseniz de baz istasyonunun gönderdiği koordinat bilgisinden saptayabiliyor. İlk açılış ekranında yazılım hemen GPS uydularını aramaya başlıyor. Dilerseniz bu seçeneği atlayarak doğrudan baz istasyonundan konum saptama işlemine geçebilirsiniz. Sol alt köşedeki Skip seçeneğini istenen işlevi atlamak için kullanabilirsiniz.

Elle Adres Girme

Tüm konum saptama işlemlerini Skip diyerek geçtiğiniz takdirde yazılımda karşılaşacağınız ekran bu şekilde. Buradaki “Fill in address manually” yazan sarı renkli butona tıkladığınız takdirde adresi yazarak aratmanız da mümkün.

Google Maps

Adres arama işlemi tahmin edebileceğiniz gibi Google Maps üzerinde yapılıyor. Yanlış yazmanız durumunda yahut adresin bir kısmını yazsanız da düzeltilen veya önerilen adres bilgisi alt satırda görüntüleniyor.

Kısa Mesaj İle Adresi Gönderme

Konum tespiti tamamlandıktan sonra alıcıya gönderilecek olan adres linkinin yer aldığı bir mesaj ekrana getiriliyor. Bu mesajı istediğiniz gibi düzenleyebilmeniz mümkün. En üstteki çubuğa telefon numarasını girerek, doğrudan program üzerinden adresinizi kısa mesaj ile gönderebiliyorsunuz.

Rehbere Doğrudan Erişim

Yazılıma numaraları eklemek için telefon rehberine doğrudan erişim özelliği de ihmal edilmemiş.

Harita Görüntüsü

Linkte yer alan Google Maps’ten alınmış ekran görüntüsü ise bu şekilde.

SMS my Position hemen her platformda sorunsuz bir şekilde çalışabilen Java tabanlı bir yazılım. Ücretsiz olarak sunulan uygulamanın yer aldığı mobil uygulama mağazaları listesine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

:: Uygulamayı faydalı buldunuz mu?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Adres Tarif Etmek Tarihe Karışıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adres Tarif Etmek Tarihe Karışıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adres Tarif Etmek Tarihe Karışıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
  10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)