Okunma

Adresleriniz Anlam Kazansın


05 Şubat 2008 Salı 22:00
Adresleriniz Anlam Kazansın
Anlamlı URL kısaltma servisi ThnLnk, web üzerinden erişilebilen, sade ve kolay kullanımlı bir arayüze sahip. ThnLnk‘in TinyURL gibi hizmetlerden farkı, kısalttığınız linke müdahale edebilmeniz. Diğer URL kısaltma servislerinde, elde ettiğiniz kısa URL anlamsız harfler ve rakamlar bütünü halindeyken, ThnLnk ile siteyi tanımlayan veya tamamen keyfinize uygun adresler oluşturabilirsiniz.

Hedef adresi URL biçiminde yazmanız ve alt satıra Türkçe karakter kullanmaksızın tanımlamalar yapmanız yeterli. Ardından farklı kullanımlara uygun olarak gayet hoş linkler alabilirsiniz:

Elbette açıklama kısmını çok daha kısa tutup daha tutarlı bir link almanız da mümkün. Çeşitli web uygulamalarına da sahip olan ThnLnk, uzun ve teferruatlı URL adreslerinden bıkanlar için ideal bir alternatif olabilir.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: ThnLnk
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Adresleriniz Anlam Kazansın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adresleriniz Anlam Kazansın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adresleriniz Anlam Kazansın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "