Okunma

ADSL Bağlantınızı Kaç Kez Taşıyabilirsiniz?


03 Kasım 2010 Çarşamba 14:00
ADSL Bağlantınızı Kaç Kez Taşıyabilirsiniz?

İnterner servis sağlayacılarından memnun olmayan kullanıcılar için, BTK oldukça sevindirici bir karar açıkladı. Bu karara göre her kullanıcı ADSL hatını dilediği internet servis sağlayıcısına istediği gibi geçirebilecek.(Yeni Arama Motoru Merhaba Dedi)

BTK’nın ADSL tarifesini taşıma sürecini son derece kolaylaştıran kararının ardından ADSL kullanıcılarının arayışı da hızlandı.

Alınan bu karar hizmet fiyatları arasında karşılaştırma yapan enuygun.com adlı sitenin raporuna göre internet üzerinde yeni bir arayış başlattı. Bu kararla birlikte günde ortalama 8 bin adet kullanıcı ADSL tarifelerini ve operatörleri bir birleriyle kıyaslıyor.

 

Tarifelere Olan İlgi Bir Anda Arttı

Önceki uygulamada kullanıcılar önce mevcut aboneliklerini iptal ettirip daha sonra ise yeni bir servis sağlayıcısı ile sözleşme imzalamak zorundaydı. BTK’ın yeni kurallına göre ise tüketiciler sadece istedikleri servis sağlayıcısıyla iletişime geçerek internetlerini taşıyabilecek.

Peki, kullanıcılar bir yıl içerisinde servis sağlayıcılarını ne kadar değiştirebilir? BTK‘ın yeni uygulamasına göre her kullanıcı bir yıl içerisinde 4 farklı servis sağlayıcısına geçiş yapabilir. Bu işlem aralıkları arasında ise 90 gün olması zorunlu tutuldu.

:: Mevcut servis sağlayıcınızdan memnun musunuz? Aboneliğinizi taşımayı düşünüyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ADSL Bağlantınızı Kaç Kez Taşıyabilirsiniz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ADSL Bağlantınızı Kaç Kez Taşıyabilirsiniz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ADSL Bağlantınızı Kaç Kez Taşıyabilirsiniz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "