Okunma

Ağdaki Sorunları Telefonunuzdan Görün


15 Aralık 2010 Çarşamba 10:30
Ağdaki Sorunları Telefonunuzdan Görün

Symbian^3’ün gelişi ile birlikte, Symbian için geliştirilen yazılımların sayısında da hızlı bir artış görülmeye başladı. Bu durumun ortaya çıkmasındaki en önemli etken ise hiç şüphesiz Nokia’nın attığı adımlar. Bu konuya güzel örneklerden biri de Beta Labs tarafından geliştirilen ve ağdaki bağlantı sorunlarını analiz etmeye yarayan Nokia Connectivity Analyzerisimli mobil uygulama.

Yazılım telefonun Wi-Fi bağlantısını kullanarak, ağdaki birçok ayrıntılı bilgiyi kullanıcıya sunabilme odaklı geliştirilmiş. Uygulama, IP konfigürasyonu, WLAN bağlantı bilgisi, Ping istatistikleri, DNS sonuçları gibi ana bilgileri tüm detayları ile görsel olarak ortaya koyabiliyor.

Test Sonuçları

Yazılım, testi başlattığınızda hızlı bir şekilde ağa bağlanarak tüm yeteneklerini sergilemeye başlıyor. Test sonrasında başarılı olan ve olmayan tüm madde başlıklarını tek tek listeleyip, istediğiniz konunun detaylarına girebilmeniz de olanaklı. Sonuçlarda testin başarılı olup olmadığını görsel olarak da görebiliyorsunuz.

Grafiksel Bilgilendirme

Mobil programın ortaya koyduğu test sonuçları son derece kapsamlı. Görselde de görüldüğü gibi gayet işlevsel ve bilgilendirici bir grafik testin ardından ekrana getiriliyor.

İndirme Bağlantısı

Uygulamanın işlevleri bir hayli fazla ancak bunların içinden en çok kullanılacak olanlardan biri ise Ping komutu. Bu sayede her hangi bir IP adresinde sorun olup olmadığını ayrıntılı bir şekilde kolayca görebilirsiniz.

Nokia Connectivity Analyzer yapılan test sonuçlarını veritabanında saklayabilme özelliğine sahip. Sonrasında ise kayıtları cvs formatında çıktı olarak alabilmeniz de mümkün.

İndirme Bağlantısı

Uygulama tüm Symbian S60 5. Sürüm ve Symbian^3 yüklü tüm akıllı telefonlarda çalışabiliyor. Nokia Connectivty Analyzer’ı indirmek için burada yer alan Nokia Beta Labs bağlantısını kullanabilirsiniz.

 

:: Bu tür yazılımlara ihtiyaç duyuyor musunuz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ağdaki Sorunları Telefonunuzdan Görün konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ağdaki Sorunları Telefonunuzdan Görün ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ağdaki Sorunları Telefonunuzdan Görün ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "