Okunma

Daha Fazla Fizik!


18 Kasım 2007 Pazar 22:00
Daha Fazla Fizik!
Her gün yeni bir gelişme ile karşımıza çıkan Ageia, bu sefer de yeni oyun geliştirme araçları ile karşımızda… İsmini APEX olarak kısalttığı bu yeni kitte, toplam 3 adet farklı araç bulunuyor. Bunlar; Pipeline Offload, Scaling Level of Detail System ve Pre-built Verticals.

Bu araçlar sayesinde grafik işlemcisi (GPU) ve ana işlemci (CPU) üzerindeki yükü eskisine göre çok daha fazla kendine üstüne alarak daha iyi bir oyun performansı elde edilmesini sağlıyor. Bu yeni özelliklerle birlikte daha iyi bir hale gelen Ageia, PhysX kartının dışında PlayStation3 ve Xbox360‘ta bulunan oyunlara da bu fizik yöntemlerini dahil edecek.

Ayrıca yine Ageia‘nın belirttiğine göre APEX, 2008‘in ilk aylarında Unreal Engine 3.0‘a dahil hale gelecek.

Bilgi için: Ageia
Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Daha Fazla Fizik!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yavaş yavaş alınması gereken donanımların arasına giriyor bu kart ta. oyunda gerçeklik arayan biri olarak bu kartın iyice yaygınlaşması taraftarıyım…

" Daha Fazla Fizik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Daha Fazla Fizik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Daha Fazla Fizik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "