Okunma

Agile Turkey Summit Yaklaşıyor


27 Ağustos 2013 Salı 10:10
Agile Turkey Summit Yaklaşıyor

2013 yılında Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan Agile Turkey Summit 2013, Agile yaklaşımları başarıyla uygulayan dünyanın en önde gelen şirket profesyonellerini ve konusunda uzmanlaşmış konuşmacıları Türk ve çevre ülkelerdeki bilişim sektörü çalışanlarıyla bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Agile Turkey Summit 2013 sadece Türkiye içinde değil, Türkiye ve yakın coğrafyası içerisinde gerçekleştirilecek olan bu büyüklükteki ilk Agile etkinliği olarak öne çıkıyor.

IBM’in platin, Ericsson’un altın, ACM ile Pozitron’un gümüş, Webrazzi ve ShiftDelete.Net’in de medya sponsorları olarak yer aldıkları etkinlikte; bilişim dünyası profesyonellerine Agile felsefesi ve bu felsefeyi kurumlarının IT birimlerinden başlayarak, tüm organizasyonlarına nasıl başarılı bir şekilde adapte edebilecekleri dünyadan yaşanmış örneklerle birlikte anlatılacak.

Zirvede Amerika, Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden konuşmacılar yaşanmış tecrübelerini paylaşacak.

27 Eylül’de Mövenpick Otel’de gerçekleşecek olan Agile Turkey Summit 2013’ün programı 2 keynote, 8 paralel oturum, Salesforce.com, ING Bank, Roche, Avea gibi şiketlerden 11 konuşmacı ile sektör profesyonelleri için oldukça dikkat çekici nitelikte.

Salesforce.com Başarısının İpuçları Agile Turkey Summit ile Türkiye’de

2006 yılında IT birimlerindeki 200 kişi ile başlayan ve hali hazırda 2000 kişi ile devam eden Salesforce.com’un Agile dönüşümü çalışmalarını yürüten Nicola Dourambeis, etkinlik katılımcılarına bu süreçte çıkardıkları dersleri, kaçınılması gereken yanlışlıkları ve organizasyonlarda sürüdürelebilir çevikliği nasıl yakalayabileceklerini aktaracak.

Zirvenin Programı Dopdolu

Salesforce.com’un yanı sıra Agile yaklaşımları başarıyla uygulayan şirketlerden ve Agile dünyasından tanınmış isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte dikkat çeken isimlerden birisi de 1980’li yıllarda zaman yönetimi metodu olarak geliştirilmiş ve günümüzde özellikle yazılım dünyasından insanları kullandığı bir teknik olan Pomodoro Tekniği’nin yaratıcısı Francesco Cirillo.

Etkinliğin bir diğer önemli konuşmacısı ise ING Bank Global’de Kıdemli Agile/Lean Koç olarak görev alan David Bogaerts. Şu ana dek 100’den fazla Agile takımına Agile koçluğu yapan David Bogaerts, sunumunda kendi gözünden Agile dönüşüm hikayelerini ve ING Bank Global bünyesinde elde etmiş olduğu tecrübeleri anlatacak.

Etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak diğer isimler ise ACM’den Ahmet Akdağ, Avea’dan İlker Kınacı, Kadir Has Üniversitesi’nden Mehmet N. Aydın, Roche’dan Nurullah Battal, Jonathan Clark, Sebastian Hermida ve Ralph Jocham.

27 Eylül’de gerçekleşecek olan etkinlik biletlerinde akademik ve grup indirimi avantajlarının yanı sıra; etkinlik, katılımcılarına geniş bir networking ortamı da sağlayacak.

:: Agile Turkey Summit’e katılacak mısınız?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Agile Turkey Summit Yaklaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Agile Turkey Summit Yaklaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Agile Turkey Summit Yaklaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "