Okunma

Ailelerin Oyunlara Bakışı Değişiyor


17 Ocak 2009 Cumartesi 11:30
Ailelerin Oyunlara Bakışı Değişiyor

Deloitte tarafından yapılan yeni bir araştırma, özellikle Wii‘de yaşanan satış patlamasının ardından, video oyunlarının da ailece birlikte vakit geçirmenin bir yöntemi haline geldiğini gösteriyor.

2.023 kullanıcının katıldığı online ankette, her dört haneden birinde Wii konsolu olduğu ortaya çıkarken, %24‘lük bir oran da bir yıl içerisinde bu konsolu edinmeyi planlıyor.

Wii ile Pazar Günleri Başkadır

Araştırmayı yapan firmanın teknoloji ve medya sorumlusu Jolyon Barker, oyunculuğun eskiden ebeveynler tarafından hoş karşılanmadığını, ancak şimdilerde 26 ila 42 yaş arası birçok insan tarafından ailece vakit geçirmenin bir yöntemi olarak görüldüğünü belirtiyor.

:: Ailenizde video oyunlarıyla ilgilenen var mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ailelerin Oyunlara Bakışı Değişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ailelerin Oyunlara Bakışı Değişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ailelerin Oyunlara Bakışı Değişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "