AirPods 3 çıkış tarihi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı


15 Mart 2021 Pazartesi 12:46
ABONE OL
AirPods 3 çıkış tarihi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı

Güvenilir teknoloji analisti Ming-Chi Kuo bu defa yeni kablosuz Apple kulaklığı AirPods 3 ile ilgili bir iddia paylaştı. Kuo’nın raporuna göre şirket, 3. nesil kulaklıkları için ancak yılın üçüncü çeyreğinde seri üretime başlayacak.

Düzenli olarak Apple ürünleri ile ilgili yaptığı isabetli tahminlerle tanıdığımız Kuo, daha önce de bizlere 2023 yılına kadar şirketin geliştireceği akıllı telefonlar hakkında bilgi vermişti. Yeni telefonlarında şirketin yekpare kamera tasarımını benimseyeceğini söylerken; aynı zamanda iPhone 13 telefonlarında daha büyük pil kapasiteleri kullanılacağı haberi de basında büyük yankı uyandırmıştı. Analist şimdi de yeni AirPods modeli hakkında beklenen tahminleri takipçileriyle paylaştı.

Apple AirPods 3, 2021’in üçüncü çeyreğinde çıkabilir

Kuo’ya göre Apple, 2021’in üçüncü çeyreğine kadar AirPods 3 için seri üretime başlamazsa cihazların piyasaya sürülmesi yıl sonunu bulabilir. Ünlü analist geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada bu cihazın yılın ilk yarısında raflara geleceğini tahmin etmişti. Ancak şu anda piyasayı etraflıca takip ettiğinde, bunun ancak Temmuz ila Eylül ayları arasında gerçekleşebileceğini söylüyor.

AirPods 3

Bir başka önemli konu ise AirPods 3 piyasaya çıktığında ikinci nesil AirPods’lara ne olacağı ile ilgili… Kuo bununla ilgili Apple’ın AirPods 2’yi daha düşük bir fiyattan satarsa başarılı olabileceğini iddia ediyor. Aksi takdirde piyasada bulunan düşük fiyatlı kablosuz kulaklık seçenekleri Apple’a zarar verebilir. Konuya ilişkin Kuo’nun ifadeleriyse şöyle:

Apple ürünlerinin rekabetteki avantajı yalnızca cihazların donanımı ile alakalı değil. Donanım, yazılım ve hizmet konusunda sağladığı ekosistemin entegrasyonudur. Ancak yine de AirPods’un rakipleri ile arasında bulunan boşluk giderek küçülüyor. Bunu sağlamak için kullanıcı deneyimi konusunda iyileştirmeler yapılmalı ve aynı zamanda daha düşük fiyatlı alternatifler oluşturulmalıdır.

AirPods 3

Kuo’nun değerlendirmelerine göre AirPods 3 rakiplerine göre entegrasyon sistemi ve diğer pratik özellikleri dikkat çekecek olsa da alternatiflerinin sunduğu düşük satış fiyatları Apple’ı zor bir duruma sokabilir. Şirket 2020 yılında yaklaşık 90 milyon AirPods satışı yaparken; analistin tahminlerine göre 2021’de satışların 78 milyona düşeceği söyleniyor.

Peki ya sizin AirPods cihazlarıyla ilgili düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
29 gün önce

Lenovo lp2 aldim isimi göruyor 100tl

" AirPods 3 çıkış tarihi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AirPods 3 çıkış tarihi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AirPods 3 çıkış tarihi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor