AirPods resetleme nasıl yapılır?


10 Nisan 2020 Cuma 10:28
AirPods resetleme nasıl yapılır?

Apple’ın orijinal AirPod’ları, ikinci nesil AirPodlar‌ ve AirPodsların tümü, fabrika ayarlarına döndüren bir sıfırlama işlevine sahiptir. Eğer kablosuz kulaklıkları bir başkasına verirseniz veya kulaklıklarla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu işlemi gerçekleştirmek kullanışlı olabilir. Eğer siz de AirPods 2 sıfırlama, AirPods resetleme ve AirPods Pro sıfırlama gibi soruları merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız bu içeriği okumanızı öneririz.

AirPods resetleme işlemi neden yapılır?

Eğer Apple’ın kablosuz kulaklıklarıyla alakalı sorunlarınız varsa veya kulaklıkların şarjı normalden daha kısa sürede bitiyorsa ya da sık sık cihazınız ile kulaklık arasındaki bağlantı kopuyorsa AirPods resetleme işlemini yapmanız gereklidir. Bu işlem sonucunda kulaklığınız eskisi gibi sorunsuz çalışmaya devam edecektir.

Ayrıca AirPods’larınızı başkasına verecekseniz sıfırlamanız gereklidir. Ayrıca cihazlara yapılan bazı güncellemelerin ardından AirPods’larınız düzgün çalışmayabilir. Bu nedenle de sıfırlama işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir. Çoğu AirPods kullanıcısı düzgün çalışmayan kulaklıklarını sıfırlayarak eski performanslarına kavuşturabiliyor.

AirPods resetleme işlemleri

İlk ve ikinci jenerasyon AirPods’lar ve AirPods Pro sıfırlama işlemleri aynı şekilde yapılmaktadır. Aşağıda bu işlemleri nasıl yapacağınızı adım adım yazdık:

1‌- AirPods’larınızın şarj çantasında olduğundan ve hem kulak içi kulaklıkların hem de kılıfın şarjlı olduğundan emin olun.

2- iPhone, iPad veya iPad Touch aygıtınızda Ayarlar sekmesine gidin ve Bluetooth’a girin. AirPods’unuzun yanında bulunan “i” işaretine tıklayarak aygıtı unut seçeneğini işaretleyin.

3- AirPods’larınızın bulunduğu kılıfın arkasında, alt tarafına yakın şekilde konumlanmış küçük düğmeyi bulun.

4- Şarj kutusunun kapağını açın.

5- Kapak açıkken şarj kutusunun arkasındaki düğmeyi en az 15 saniye basılı tutun. ‌AirPods‌’lar arasındaki dahili ışık beyaz renkten sarı renge yanıp sönerek geçiş yaptığında ‌AirPods’larınızın sıfırlandığını ifade edecektir.

NOT: Eğer kablosuz şarj kutunuz varsa, bu ışık kasanın önünde olacaktır.

6- AirPods’larınızı cihazınıza bağlayın.

NOT: AirPods’larınızı sıfırladınız, unutmayın ki bu işlem sonrasında kulaklıklarınız iCloud hesabınıza bağlı olan cihazları otomatik olarak göremez. Sıfırlama yapılmış olan AirPods kutusunu bir iOS cihazının yanında açımak demek sanki o AirPods’ları ilk defa kullanacakmışsınız gibi kurulum işlemi yapmanızı gerektirecektir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “AirPods resetleme nasıl yapılır?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bende i99 var düğme yok nasıl sifirlarim

" AirPods resetleme nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AirPods resetleme nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AirPods resetleme nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!