Okunma

AirPort WiFi router üretimi bitiyor mu?


22 Kasım 2016 Salı 06:30
AirPort WiFi router üretimi bitiyor mu?

Apple tarafından artık AirPort Express, AirPort Extreme ve AirPort Time Capsule gibi router aksesuarlarının üretilmeyeceği ileri sürüldü. Peki, bu ürünlerin üretimi neden sonlanıyor?

AirPort WiFi router ve AirPort Time Capsule sonlanıyor

Apple AirPort cihazlarında üç yıldır herhangi bir güncelleme yapılmadığı bir gerçek. Son iddialar ise, Apple tarafından artık AirPort WiFi router ve AirPort Time Capsule gibi cihazların üretilmeyeceği, bu cihazlar için çalışan personelin ise esas tüketici ürünlerine odaklanmaları üzere yeniden görevlendirildiği ifade ediliyor.

AirPort serisinde son haftalarda gerçekleştirilen indirimlerin de bu ürünlerin sonlandırılacağına dair bir işaret olduğu ve Apple’ın artık bu ürünlere odaklanmak istemediği söyleniyor. Hatta şirketin harici monitör üretimini bile üstlenmemesi ve monitör anlamında LG ile çalışması da dikkat çekilen noktalardan.

16-11/21/airport02.jpg

Öte yandan bu ürünlerin sonlandırılması durumunda AirPort ürünlerini kullananların akıbeti ise merak konusu. Apple’ın bu kullanıcılara destek verip vermeyeceğinin yanı sıra, üçüncü parti bir üreticinin ürünlerini mi önereceğini zaman gösterecek.

Apple AirPort ürünlerinin satışı halen devam ederken, ürünlerin ne zaman satıştan kaldırılacağı konusunda da henüz bilgi bulunmuyor.

:: Apple AirPort ürünlerine sahip misiniz ya da almayı düşünüyor muydunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “AirPort WiFi router üretimi bitiyor mu?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yazık iyi olan ne varsa bitirin ipod classic ve air port gibi . Ipod classic cebimde değil evde direk Hifi olarak kullanıyorum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Üretmesin zaten kimsede alıp kullanmıyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  en azından mac içinde aynı şeyi yap ki artık hackintosh kullanmaktan kurtulalım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İlker Bey, haber theverge'de yayınlanalı çok oldu, okuduk bile oradan…olmuyor böyle, zaten kopyala yapıştır haber yapıyorsunuz, bunu da bari hızlı yapın

" AirPort WiFi router üretimi bitiyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AirPort WiFi router üretimi bitiyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AirPort WiFi router üretimi bitiyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "