Okunma

AirTies Yeni Ürünlerini Tanıttı


24 Mart 2014 Pazartesi 15:45
AirTies Yeni Ürünlerini Tanıttı

Dünyanın en hızlı kablosuz video erişim teknolojisi 802.11 ac’ye sahip yeni ürün ailesi Air 4820 ve Air 4920, rekabetin gün geçtikçe arttığı kullanıcı deneyimlerinde operatörlerin karşı karşıya olduğu en kritik iki soruna aynı anda çözüm sunuyor. Bu iki ürün ile Pay TV hizmeti kurmanın yüksek maliyeti ortadan kalkacak, ayrıca tüketicilerin farklı odalardaki veya farklı katlardaki cihazları birbirine bağladıkları zaman internet hızları azalmayacak.

Dünyanın en hızlı kablosuz video aktarıcısı olan Air4820, video transfer hızını 600 Mbps’den 1,7 Gbps’e çıkarıyor. Dünyanın en küçük çift bantlı kablosuz alan genişleticisi olan Air4920 ise aynı anda en son model 5GHz tabletlerde yüksek performanslı videoları desteklerken, akıllı telefonlar gibi 2,4 GHz cihazlardaki video performansını optimize ediyor. 9cmx10cm küçük form ile tasarlanan Air 4820 ve Air 4920 cihazları TV kabininde minimum yer kaplıyor. Tabletler, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlara bağlanabilen Air4820 ve Air4920, evin her yerine yüksek kalitede TV hizmetini dağıtmayı mümkün kılıyor.

Yeni Taşınabilir Set Üstü Kutusu el çantasına sığacak kadar küçük

AirTies, son teknoloji taşınabilir bir kablosuz set üstü kutusunu da vitrine çıkarıyor. El çantasına bile sığabilen 9cmx10cm boyutundaki set üstü kutu istenilen her yere taşınabilecek ve kablosuz kurulum özelliği sayesinde kolaylıkla internete bağlanıp yüksek kalitede HD video gösterebilecek. Zigbee RF4C özelliği de bulunan yeni set üstü kutu ev otomasyonuna yönelik uygulamalar için de hazır bir altyapı sunuyor.

AirTies’ın 4K çözünürlük teknolojisini destekleyen yeni HEVC set üstü kutu ailesi, geniş bant bağlantısı olan tüm abonelere uydu kalitesinde canlı video özellikleri sunuyor. HEVC, Pay TV operatörlerinin de “Her Yerde TV” hizmetlerini geniş bant bağlantısı olan herkese ulaştırıyor.

Yeni Air 7410 set üstü kutu ailesi, Yüksek Verimli Video Kodlama (HEVC)’nın sıkıştırma yeteneğinden faydalanarak, aynı bit hızında iki kat üstün video kalitesi sağlıyor. En yeni 3X3 802.11ac kablosuz bağlantı özelliğine sahip Air 7410, aynı anda on adet HD video aktarımı yapma imkanı tanıyor, birden fazla cihazda birden fazla odada yüksek kaliteli video sunuyor.

Her yerde TV hizmeti

AirTies Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucu ortağı Bülent Çelebi şu açıklamalarda bulundu:

“Kuruluşumuzdan bu yana geçen 10 yılda, yeni teknolojileri ürünleştirmekteki hızımız sayesinde dünyanın önemli telekom operatörleri ve servis sağlayıcıları ile işbirliği yapan bir şirket konumuna geldik. Geliştirdiğimiz inovatif teknolojiler ile müşterilerimize benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmak hep önceliğimiz oldu. 802.11ac teknolojisine sahip yeni ürün ailemiz de bu vizyonun bir sonucu olarak ortaya çıktı. Bu ürün ailesi, hız ve kalite alanında oyunun kurallarını değiştirecek. Yeni ürünlerimiz tüketicilerin internet hızındaki değişimi evin her köşesinde tecrübe etmesine imkan sunacak.”

:: AirTies’ın yeni ürünlerini nasıl buldunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “AirTies Yeni Ürünlerini Tanıttı”

  1. eSa dedi ki:

    Ürünlerini beğendiğim iki markadan biri bu Airties. Gerçekten sorunsuz çalışıyor cihazları.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Kaç binlira

" AirTies Yeni Ürünlerini Tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AirTies Yeni Ürünlerini Tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AirTies Yeni Ürünlerini Tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "