Okunma

Ajansı Kapatıp Facebook’a Katıldılar


16 Ocak 2015 Cuma 22:30
Ajansı Kapatıp Facebook’a Katıldılar

Web, mobil platformlar ve dijital ürünler üzerine faaliyet gösteren 12 yıllık butik tasarım ajansı, Teehan + Lax tarafından, kepenklerin tamamen indirilme kararı alındığı duyuruldu. İşin ilginç yanı ise başarılı ajansın kapanma gerekçesiydi…

Kanada merkezli tasarım ofisinin kurucuları Jon Lax ve Geoff Teehan’la birlikte şirketin ortağı Dave Gillis’in Facebook’un tasarım bölümünde işe başlayacakları belirtildi. Hem Teehan + Lax’ın web sayfası hem de Facebook tarafından duyurusu gerçekleştirilen bu gelişme, köklü bir ajansı kapatıp Facebook’ta işe başlamak anlamı taşıyor.

Oldukça başarılı bir ajans olan Teehan + Lax’den ayrılan isimler ise elbette Facebook’un sunduğu muhtemelen astronomik maddi olanaklarına hayır deme gibi bir çılgınlığı tercih etmemekle ne kadar haklılar ve internet kullanıcıları açısından daha önemli bir konu olarak, ‘Facebook tasarımını neler bekliyor?’ Bunlar merak edilen iki soru.

15-01/16/ekran_resmi_2015-01-16_23_37_18.jpg Geçtiğimiz yıl Facebook’tan ayrılıp restoran açan kişiden sonra bu gelişme tartışmaları da beraberinde getirecek gibi. Sosyal medyaya dair en son gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

:: Şirketi kapatıp Facebook’ta işe başlar mıydınız?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ajansı Kapatıp Facebook’a Katıldılar”

  1. jestercat dedi ki:

    yani þimdi adamlar sandalye falan tasarlýyorlar, facebook da bunlarý iþe aldý. artýk fb ofisindeki mobilyalarý mý tasarlayacaklar?

" Ajansı Kapatıp Facebook’a Katıldılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ajansı Kapatıp Facebook’a Katıldılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ajansı Kapatıp Facebook’a Katıldılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "