Okunma

Akasa AK-876 İle Serin ve Sessiz


19 Şubat 2008 Salı 22:00
Akasa AK-876 İle Serin ve Sessiz
Akasa’nın birçok ürününü tanıttık; fakat bu tanıtacağımız soğutucu kadar basit ve kullanışlı bir ürününü anlatmamış olabiliriz. PWM hız denetimi özelliğine sahip bir fanla gelen Akasa AK-876 ürünü, alüminyum ve bakır maddelerinin başarılı bir bileşimini sergiliyor. İşlevsel olarak yarı yarıya alüminyum ve bakır kullanılmış diyebiliriz.


92 mm çapındaki fan, yeterince sessiz.


Alüminyum yapraklar ve bakır ısı boruları.

AMD İçin Ekonomik ve Etkili Çözüm

Üründe bakır olarak üretilmiş iki nokta mevcut. İşlemciye temas eden yüzey ve ısı boruları bakırken, yapraklar alüminyumdan üretilmiş. Ürünün üzerindeki 92 mm çapındaki fan  gerekmedikçe ses çıkartmıyor. Zaten ürün bilgilerinde de gürültüsü 17 dBa olarak belirtilmiş. Burada basitçe bir ölçüt vermek gerekirse, 21 dBa’nın altındaki sesi, ses yayan nesneye kulağımızı yaslamadıktan sonra duymuyoruz.

Montaj ve Kullanım


PWM denetimine sahip olan fan ve soğutucu.
Akasa AK-876’nın temas yüzeyi, işlemcinin genişliğinden daha küçük. Dolayısıyla işlemciyi ortalamaya dikkat etmenizi öneririz. Anakarta birleştirme konusunda hiçbir sorun yaşamadık; zira Intel’in gıcık edici montaj sistemine göre AMD’nin sistemi çok daha kolay. Tek dikkat etmeniz gereken şey, klipsi tam olarak yerine oturtmadan önce işlemciyi tam olarak ortalayıp ortalamadığınız.

Bakır taban ve bağlantı arabirimi.

Ürünün önerilen satış fiyatı 29 dolar + KDV seviyesinde. Akasa AK-876 AMD işlemciler için en performanslı soğutucu olmasa da, orta noktada iyi ve güvenilir bir soğutucu arayan kullanıcılara önerebileceğimiz bir ürün.

Akasa AK-876
İşlemci soğutucusu

Uyumluluk: AMD işlemcileri için Soket 754, 939, 940, AM2, AM2+
Fan: 92 mm,  17-30 dBa gürültü, PWM

Üretici: Akasa / Tayvan
Dağıtıcı: Akortek
Fiyat: 29 dolar + KDV

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Akasa AK-876 İle Serin ve Sessiz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akasa AK-876 İle Serin ve Sessiz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akasa AK-876 İle Serin ve Sessiz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "