Okunma

Akdeniz Oyunları’na Dell Damgası


20 Haziran 2013 Perşembe 06:28
Akdeniz Oyunları’na Dell Damgası

Her 4 yılda bir gerçekleştirilen ve bu sene 20 – 30 Haziran 2013 tarihlerinde Mersin‘de yapılacak Akdeniz Oyunlarının tüm bilişim altyapısı Dell ürünleriyle Telconet İletişim Sistemleri tarafından yapılıyor.

Dell Türkiye’nin Networking ürünlerinde tek yetkili iş ortağı Telconet projede toplam 100 bilişim uzmanı ile 45 günde kurduğu altyapının network kısmı DELL E-1200 ana omugalar, S-25 ve S50 kenar anahtarları ve DELL Kablosuz Erişim Noktalarından oluşuyor.

Masaüstü cihazlarında ise 700’ün üzerinde Dell Optiplex 9010 All-in-one bilgisayarı tercih edildi. Oyunlar boyunca oyun bilgilerinin planlanması, gerçek zamanlı sonuç takibi ve bildirimi, sistem güvenliğinin sağlanması, oyun sırasındaki verilerin işlenmesi, internet bağlantısı ve dahili iletişim gibi tüm donanımsal altyapı Dell networking ağı üzerinden yapılacak. 

Mersin ve çevresine yayılmış 52 farklı lokasyonda gerçekleştirilecek oyunlar için 600 km’lik bakır, fiberoptik, enerji ve yayın kablolamasının da tümü yine Dell Türkiye tek yetkili iş ortağı Telconet tarafından hazırlandı.

Biz de Mersin’e giderek, Dell ve Telconet İletişim Sistemleri’nin hazırladığı bilişim altyapısını yerinde inceledik. Konuyla ilgili yaptığımız röportajı aşağıda izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

:: Akdeniz Oyunlarını takip edecek misiniz?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Akdeniz Oyunları’na Dell Damgası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akdeniz Oyunları’na Dell Damgası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akdeniz Oyunları’na Dell Damgası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "