Okunma

Artık bandajlar da akıllı hale geliyor


24 Nisan 2017 Pazartesi 07:00
Artık bandajlar da akıllı hale geliyor

Swansea Üniversitesi Yaşam Bilimleri Enstitüsü, milyar dolarlık bir anlaşma ile 5G test merkezinde sağlık verilerini izlemek için toplanan verileri kullanabilen akıllı bandajlar geliştiriyor. Bu sayede, bandajın açılmasına gerek kalmadan yaranın durumu öğrenilebiliyor.

Tedaviyi uyarlamak

Yeni bir teknoloji sayesinde bandajları tekrar tekrar değiştirmek zorunda kalınmayacak. Tedaviyi ve hasta değişken düzeylerini izleyebilen gerçek zamanlı 5G teknolojisini kullanacak yeni bandajlar, nano teknoloji sensörleri sayesinde özel tedavi imkanı sağlayacak. 3B baskılı, akıllı bandaj, 5G kablosuz veri aktarımıyla sağlık bilgilerinizi doktorunuza gerçek zamanlı olarak iletilecek ve bu sayede doktorunuz size özelleştirilmiş sağlık önerileri sunabilecek.

17-04/24/akilli-yara-bandaji-shiftdelete.jpg

Araştırmacılar, önümüzdeki yıl içinde 5G test merkezi ve nanoteknolojik algılayıcıların testlerini tamamlamayı hedefliyor. Eğer süreç başarılı bir şekilde tamamlanırsa daha doğru ve daha hızlı bir şekilde hasta sağlık verilerine ulaşılabilecek. Böylelikle doktora gitmeye ve bandajın açılmasına gerek kalmadan yaranın durumu izlenebilecek.

:: Bu ilginç teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Artık bandajlar da akıllı hale geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Buna soyleyebilecegim tek sey asdffdfdfffadfefef

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Pislikten görünmez bizim bandajlar

" Artık bandajlar da akıllı hale geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Artık bandajlar da akıllı hale geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Artık bandajlar da akıllı hale geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "