Akıllı dinleme teknolojili Sony WH-1000XM4 tanıtıldı!


07 Ağustos 2020 Cuma 12:54
Akıllı dinleme teknolojili Sony WH-1000XM4 tanıtıldı!

Sony, 1000X ailesinin en yeni üyesi tanıtıldı. Gürültü engelleme özellikli Sony WH-1000XM4 özellikleri ile ilgili tüm detaylar belli oldu. Önceki neslinin tüm özelliklerine sahip olan kulaklık, yenilikleriyle de dikkat çekiyor.

Sony WH-1000XM4 özellikleri

Müziği kişiselleştirmeye olanak sağlayan kulaklık, diğer yandan gürültü engelleme özelliğini iyileştirme seçeneği de sunuyor. WH-1000XM4 kulaklıklar, yüksek ve orta frekanstaki sesleri azaltarak Sony’nin bugüne kadarki en iyi gürültü engelleme performansını elde etmenizi sağlıyor.

Her bir kulaklık üzerinde yer alan ve gürültü engellemek için kullanılan iki mikrofon ile İkili Gürültü Sensörü teknolojsi, ortam gürültüsünü yakalar ve verileri güvenilir HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1’e aktarır. Ardından, yeni bir BLUETOOTH Audio SoC (System on Chip) müzik ve gürültüyü tespit eder ve saniyede 700 defanın üzerinde bir sıklıkta ince ayar yapar. HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1, yeni bir algoritma kullanarak gürültü engelleme işlemini gerçek zamanlı olarak uygular.

Kulaklıkta Edge-AI seçeneği bulunuyor. Bu da müziği gerçek zamanlı olarak analiz ediyor ve enstrümanları, müzik türlerini, her şarkının kendi özgün unsurlarını tanıyarak sıkıştırmada kaybolan yüksek frekanslı sesleri yeniden oluşturuyor.

WH-1000XM4 kulaklıklar ve uyumlu müzik akışı hizmeti uygulamalarının yüklü olduğu bir Android/iPhone akıllı telefon bir araya getirildiğinde yeni bir sarmalayıcı ses deneyimi olan 360 Reality Audio’nun keyfini çıkarmak mümkün.

WH-1000XM4 üzerindeki Uyarlanabilir Ses Kontrolü, nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı algılayarak ortam sesini ideal dinleme deneyimi elde etmeniz için ayarlayan akıllı bir işlevdir. Uyarlanabilir Ses Kontrolü zamanla sık bulunduğunuz iş yeri, spor salonu ya da en sevdiğiniz kafe gibi lokasyonları tanımayı öğrenir ve sesi duruma uyacak şekilde özel olarak ayarlar.

H-1000XM4’te yer alan yeni bir özellik de kulaklıklarınızı çıkarmanıza gerek kalmadan kısa diyaloglar yapabilmenize olanak tanıyan ve müzik dinlerken kahve sipariş etmeyi daha da kolay hale getiren yenilikçi ‘Speak-to-Chat’ özelliği. Bu sayede kullanıcısının sesini tanıyan kulaklıklar, kullanıcı bir şey söylediğinde otomatik olarak müziği durdurabiliyor. Son konuşmadan 30 saniye sonra ise müzik otomatik olarak başlar.

Kulaklık kulağa takılı olmadığında ise otomatik olarak müziği durduruyor. Bu da pil ömründen tasarruf anlamına geliyor.

Hassas Ses Toplama teknolojisi de kulaklığın kozlarından biri. Bu teknoloji, kulaklık üzerindeki mikrofonlardan beşini en uygun şekilde kontrol eder ve eller serbest konuşma ve Speak-to-Chat için net ve kesin şekilde ses toplamak üzere gelişmiş ses sinyali işlemlemesi gerçekleştirir.

30 saate kadar pil ömrü sunan kulaklığın hızlı şarj fonksiyonu ise 10 dakikalık şarj ile 5 saat kablosuz müzik dinleme olanağı tanır.

WH-1000XM4 aynı zamanda Google’ın, kulaklığınızı çaldırarak bıraktığınız yeri kolayca bulmanızı sağlayan yeni Fast Pair özelliğini de destekler.

Sektör lideri Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz WH-1000XM4 kulaklıklar yaz sonunda siyah ve gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulacak.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Biz anca bakarız

" Akıllı dinleme teknolojili Sony WH-1000XM4 tanıtıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı dinleme teknolojili Sony WH-1000XM4 tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı dinleme teknolojili Sony WH-1000XM4 tanıtıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!